DEKLASIRALI NEWCASTLE

Pogledajte kako je Paolo Di Canio proslavio svoju prvu pobjedu sa Sunderlandom

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 14. travanj 2013. 17:26

Nogometaši Sunderlanda upisali su prvu pobjedu pod paskom novog menadžera, kontroverznog Paola Di Canija, u sklopu 33. kola engleske Premierlige...

Sunderland je upisao najveću gostujuću pobjedu u povijesti međusobnih ogleda protiv mrskog rivala Newcastlea, slavivši na St. James Parku 3-0. Stephane Sessegnon doveo je Sunderland u vodstvo u 27. minuti prvog poluvremena lijepo odmjerenim udarcem iz daljine, da bi u posljednjih 15-ak minuta Adam Johnson i "džoker" s klupe David Vaughan dovršili posao.

Newcastle nije zabio u Tyne-Wear derbiju po prvi put nakon 1990. godine, a za to je ponajviše kriv vratar gostiju, Simon Mignolet, koji je u nekoliko situacija reagirao fantastično.

Sunderland je pobjedom skočio na 15. mjesto prvenstvene ljestvice, tri boda udaljen od zone ispadanja, u kojoj "prvo mjesto" drži Wigan.

Spomenimo i da se početkom nastavka ozlijedio vratar Newcastlea Tim Krul, kojeg je među vratnicama zamijenio Rob Elliot.

Premierliga, 33. kolo:

Newcastle - Sunderland 0-3 (Sessegnon 27, Johnson 74, Vaughan 82)

Stoke City - Manchester United (kasnije)

Redoslijed: 1. Manchester United 77 (31 utakmica), 2. Manchester City 65, 3. Arsenal 59 (+1), 4. Chelsea 58... 13. Newcastle 36 (+2)... 15. Sunderland 34 (+2)...

22. rujan 2024 01:07