ANDERS BJURO Afp
KVALIFIKACIJE ZA LP

Preporođeni hrvatski napadač nastavlja tresti mreže kao na traci, Kahlina opet bez primljenog gola

Hrvatski napadač Antonio Čolak nastavlja briljirati u redovima švedskog Malmöa
Piše: HinaObjavljeno: 21. srpanj 2021. 23:13

S odličnim predstavama nastavio je i vratar Kristijan Kahlina u redovima Ludogoreca.

U prvom susretu drugog pretkola Lige prvaka Malmo je pobijedio HJK Helsinki sa 2-1, a prvi pogodak na utakmici postigao je povremeni hrvatski reprezentativac Antonio Čolak. Bio je to negov već deseti gol u dresu švedskog prvaka otkako je u ožujku ove godine stigao na posudbu iz PAOK-a.

Čolak je postigao pogodak u posljednjim trenucima prvog dijela. Izjednačio je Roope Riski u 68. minuti, a pobjedu domaćinu donio je Anders Christiansen u 74. minuti.

Čolak je od četiri gola Malmöa ove sezone u kvalifikacijama Lige prvaka zabio tri, a još sedam je zabio u prvenstvu gdje je vodeći strijelac ispred napadača Norrkopinga Nigerijca Samuella Adegbenroa sa šest pogodaka.

Podsjetimo, bivši igrač Rijeke je u PAOK preselio u rujnu prošle godine, no u Grčkoj se nije najbolje snašao i novu priliku je potražio u Švedskoj.

Za hrvatsku reprezentaciju Čolak je nastupio jednom, 2020. godine.

S identičnih 2-1 kazahstanski Kairat je u prvom susretu pobijedio Crvenu zvezdu sa 2-1, a pogodak za goste zabio je hrvatski nogometaš Dino Mikanović, ali u vlastitu mrežu.

Kairat je poveo u 23. minuti preko Josea Kantea, a gosti su izjednačili Mikanovićevim autogolom u 56. minuti. Mikanović je u Kairat stigao 2019. iz danskog Aarhusa, a prije toga je igrao za Hajduk.

Pobjedu domaćinu donio je Macky Bagnack u 79. minuti.

U susretu između Mure i Ludogoreca nije bilo golova, a bila je to treća uzastopna europska utakmica bugarskog kluba u kojoj hrvatski vratar Kristijan Kahlina nije primio gol. Podsjetimo, Ludogorec je u prvom pretkolu s dva puta po 1-0 izbacio Šahtjor Soligorsk.

Legia je u Varšavi pobijedila estonsku Floru sa 2-1, a pogodak odluke zabio je Rafael Lopes u sudačkoj nadoknadi. Za 1-0 zabio je Bartosz Kapustka u trećoj minuti, a izjednačio je Rauno Sappinen u 53. minuti.

Hrvatski reprezentativac Josip Juranović odigrao je cijeli susret za poljski sastav.

Najuvjerljiviju pobjedu kola ostvario je PSV Eindhoven deklasiravši Galatasaray sa 5-1. Tri gola je zabio Eran Zahavi (2, 35, 84), a dva Mario Götze (51, 88). Za turski sastav je zabio Emre Kilinc u 42. minuti.

Olympiakos je golom Madyja Camare u 29. minuti porazio Nefči iz Bakua.

Gvinejski veznjak je u 43. minuti pocrvenio, a u 63. minuti je isključen i gostujući branič Mert Celik.