Goran Sebelic / CROPIX
HRVATSKA - CIPAR 2-0

Kovačevi debitanti uoči Malte ostavili dobar dojam, Mario Mandžukić zabio dva gola

Rezultat je bio najmanje bitan pored spoznaje da je reprezentacija u Alenu Haliloviću i Andreju Kramariću dobila svežu krv koja garantira lijepu perspektivu!
Piše: Dražen KrušeljObjavljeno: 04. rujan 2014. 20:04

Pomlađena Hrvatska pobjedom 2-0 nad Ciprom otvorila je novu reprezentativno poglavlje! Na Aldu Drosini u Puli dva puta je strijelac bio Mario Mandžukić, a Hrvatska je dobila čak petoricu debitanata. Prvi nastup za kockaste upisali su Kramarić, Jedvaj, Čop, Pjaca i Pašalić!

Pobjeda protiv Cipra s igračima Reala, Barcelone, Liverpoola i Atletico Madrida nije bila upitna niti u jednom trenutku, ali rezultat je najmanje bitan pored spoznaje da je reprezentacija u Alenu Haliloviću i Andreju Kramariću dobila svežu krv koja garantira lijepu perspektivu! Kramarić je u Puli debitirao, Halilović upisao prvi nastup od početka a obojica su u potpunosti opravdala pozivnicu Nike Kovača!

Napadač Rijeke igrao je povučenu špicu iza Mandžukića, dok je Halilović zauzeo mjesto na desnoj strani vezne linije. S obzirom da je izbornik poštedio Ivana Rakitića nastupa u Puli zbog lakše ozljede, u tandemu s Lukom Modrićem na poziciji stražnjih veznih igrača zaigrao je Marcelo Brozović.

Niko Kovač je u reprezentaciji Cipra dobio ono što je tražio, sparing partnera koji je u Puli odlično 'glumio' Maltu! Bezopasni u fazi napada i gusto postavljeni u defenzivi koju je nerijetko činilo deset igrača iza lopte. Upravo ono što Hrvatsku u utorak očekuje protiv Malte na početku kvalifikacijskog puta.

Do vodstva su Hrvati stigli u 17 minuti nakon što je Halilović oduzeo loptu na sredini, Modrić je gurnuo prema Kramariću koji nesebično nalazi Mandžukića! Prethodno je Brozović pogodio gredu. Do odmora su Hrvati u potpunosti dominirali a jedina opasnost za Subašića bila je tek brza kontra Cipra nakon greške Modrića. No, gosti se nisu snašli nakon neočekivanog poklona.

Do 2-0 Hrvatska je stigla u 58. minuti kada je Kovačić prošao po sredini i pucao. Njegov udarac vratar odbija ravno na nogu Mandžukića koji rutinirano šalje loptu u mrežu! Nakon gola Kovač je dao priliku da debitiraju u kockastom dresu Čopu i Pašaliću. Malo kasnije ušli su Vida i Olić umjesto Ćorluke i Halilovića kojeg je publika ispratila velikim aplauzom, dok su u završnici dvoboja debitirali Tin Jedvaj i Marko Pjaca.

Hrvatska - Cipar 2-0

Sudac: Marco Guida 7; pomoćnici: Giallatini, Passeri (svi Italija).

Strijelci: 1-0 Mandžukić (17. as. Kramarić), 2-0 Mandžukić (58.)

Igrač utakmice: Mario Mandžukić. Stadion Aldo Drosina. Gledatelja: 6000.

Hrvatska: Subašić 6,5 – Srna 6,5 (od 78. Jedvaj -), Ćorluka 6,5 (od 69. Vida -), Lovren 6, Strinić 6 – Modrić 7 (od 60. Čop -), Brozović 6,5 – Halilović 7 (od 69. Olić -), Kramarić 7, Kovačić 6 (od 78. Pjaca -) – Mandžukić 7,5 (od 60. Pašalić -)

Cipar: Giorgallidis 5 (od 46. Kissas 5,5) – Mertakkas 5, Angeli 5, Sielis 5,5, Charalambous 5 – Efrem 5 (od 53. Cristofi 5,5), Artymatas 5,5 (od 46. Kyriacou 5), Aresti 5,5 (od 50. Nikolaou -), Alexandrou 5,5 (od 69. Aloneftis -) – Charalambides 5 (od 60. Makridis -), Makris 5

HRVATSKA – CIPAR 2-0 (Mandžukić 16, 58)

KRAJ UTAKMICE

90. minuta - Pjaca je atraktivnim škaricama pogodio vratnicu

85. minuta - Danijel Subašić sjajnom reakcijom spasio je Hrvatsku. Napadač gostiju pucao je glavom sa pet metara, ali je vratar Monaca uspio obraniti udarac

76. minuta - Nova lica u reprezentaciji Hrvatske. Pjaca je zamijenio Kovačića, a Jedvaj je ušao umjesto kapetana Srne

69. minuta - Olić i Vida su ušli u igru, izašli su Halilović i Ćorluka

60. minuta - Umjesto Modrića ulazi Pašalić, a Čop će zamijeniti Mandžukića

GOOOL 58. MINUTA - Kovačić se oslobodio pratnje nekoliko ciparskih nogometaša i ušao u kazneni prostor. Njegov udarac brani Giorgallidis, a na odbijenu loptu natrčava Mandžukić i zabija svoj drugi pogodak

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

40. minuta - Kramarićev udarac odlazi tik uz vratnicu

35. minuta - Snažan prizemni udarac Brozovića vratar Cipra je teškom mukom uspio obraniti

31. minuta - Sjajan lažnjak Kramarića u 16-tercu Cipra, ali njegov udarac pogodio je u glavu stopera Cipra

24. minuta - Halilović se lako oslobodio pratnje Ciprana i umjesto da proigra nekog od napadača veznjak Barcelone puca preko gola

GOOOOL 16. MINUTA - Modrić je odličnom dugom loptom proigrao Kramarića koji kroz noge ciparskog stopera asistira za Mandžukića, a napadač Atletica sa tri metra posprema loptu u mrežu

11. minuta - Kramarić je pronašao Brozovića na vrhu peterca, a veznjak Dinama glavom pogađa vratnicu

9. minuta - Srna je centrirao za Kovačića koji iz voleja puca visoko preko gola

6. minuta - Katastrofalna reakcija Subašićaumalo je Hrvatsku košatala pogotka. Vratar Monaca pokušao je ispucati jednu loptu, no njegov mlak udarac završio je točno na nozi veznjaka Cipra koji nije iskoristio ovaj poklon

5. minuta - Kramarićeva prijetnja iz daljine lak je plijen za ciparskog vratar

4. minuta - Halilović je sjajno prošao desnom stranom, no njegov udarac bio je preslab da bi ozbilnije ugrozio Giorgallidisa

Utakmica je počela!

HRVATSKA: Subašić, Srna, Ćorluka, Lovren, Strinić, Modrić, Brozović, Halilović, Kramarić, Kovačić, Mandžukić

CIPAR: Giorgallidis, Mertakkas, Sielis, Angeli, Charalambous, Efrem, Artymatas, Charalambides, Aresti, Alexandrou, Makris

22. rujan 2024 13:28