PRVI DVOBOJ 3. KOLA

ZAGREB - LOKOMOTIVA 2:0 Medić prvi trijumf 'proslavio' isključenjem!

Piše: Dražen AntolićObjavljeno: 02. kolovoz 2014. 00:20

Prva pobjeda Zagreba u naelektriziranoj utakmici u kojoj je Dražen Medić, predsjednik i trener Pjesnika, prošao put od vrijeđanja do pljeska zbog golova i trijumfa i na kraju isključenja, nakon prigovora suci Mlakaru koji nije svirao kazneni udarac za njegovu momčad.

Apetiti za tri boda, ali i respekt prema rivalu stvorili su izjednačen dvoboj. Krenulo je sa šansama, da bi se protokom prvog poluvremena obrane oporavljale, a napadi sve rjeđe stizali do prilika. Već u 3. minuti Stepčič je odigrao za Medića, čiji je šut blokiran, još bolju prigodu imao je Mišić minutu kasnije na drugoj strani. Lijepa je bila akcija i dodavanje Šovšića, no mladi napadač htio je zaobići i golmana, bila je to loša procjena, ostao je bez lopte. Ako se zna da je napad u jednom trenutku bio četiri na dvojicu, pogreška je i veća...

Kad je utakmica sve više sličila šahu, a ritam posustajao, Gabrijel Boban je primio loptu pred vratima Lokosa. Krunoslav Ambrinac je podigao zastavicu, televizijska kamera pak otkrila da zaleđa nije bilo. Rasrdio se Dražen Medić istog časa... Tek u 25. minuti Štiglec je opet zaprijetio ( Zelenika odbio!), na drugoj strani Budimir je pucao glavom, a Pavičić sa dvadesetak metara nogom, u oba navrata Livaković je imao ruku na mjestu – po gredom.

Dražen Medić regirao je potezom ruke na vrijeđane manje skupine navijača Zagreba, koje je postalo žešće kako je utakmica išla prema sredini drugog dijela, na njegov i računa sina Lovre, kao i povici "Odlazi!". Pljesak je dobio u 68. minuti nakon što je Lovru Medića zamijenio Miroslavom Konopekom. Bio je to pun pogodak, Zagreb je zaigrao daleko bolje!

Za to vrijeme Lokomotiva je preuzela incijativu, Pavičić je došao u krasnu priliku, ali udarac sa sa 15-tak metara obranio mu je Livaković. U 61. minuti četiri šuta gostiju, nešto je blokirano, nešto golman obranio, na kraju je Kolar bio neprecizan. Opsada i šanse nakon kojih su se Lokosi hvatali za glavu i žalili što arbitar jednu ruku nije okaraktererizirao kaznenim udarcem. Tri minute kasnije Pajač je opet imao loptu za gol (on je bio jedan od prethodnih šutera!), Dominik Livaković, najbolji zagrebaš, opet je bio uspješniji.

Gabrijel Boban preselio se desno i to je donijelo novu snagu Pjesnicima. Opasna Bobanova ljevica prvo je aktivirala projektil kraj vrata, da bi u 72. minuti inicirao akciju, koju je nastavio Stepčić proigravši Krovinovića u stopostotnoj šansi. Veznjak je pucao nisko, sa desetak metara, Zelenika se istaknuo obranom. Domaćini su rasli, Ivkovićeva momčad pala, Zagreb je do okrunio golovima i pobjedom.

1:0 - Stepčić (79)

Sjajno je Konopek "okrenuo" suparnika na desnoj strani i odigrao u sredinu do Valentina Stepčića. Ovaj se okreće i iz blizine "probija" Zeleniku.

2:0 - Šulc (82)

Dugu akciju zaključio je Matias Šulc udarcem sa dvadesetak metara.

ZAGREB - LOKOMOTIVA 2:0 (0:0)

ZAGREB Stadion u Kranjčevičevoj. Gledatelja: 1200. Sudac: Dalibor Mlakar. Pomoćnici: Krmar i Ambrinac. Četvrti sudac: Jović. Delegat: Klepo (svi Zagreb). STRIJELCI: 1:0- Stepčić (79), 2:0 - Šulc (82).

ZAGREB (4-1-4-1) Livaković - Jurendić, Musa, Kolinger, Štiglec - Dučkić - Ljubičić, Stepčić, Krovinović, Boban - Medić. TRENER: Dražen Medić.

LOKOMOTIVA (4-2-3-1) Zelenika - Bartolec, Prenga, Ćalušić, Musa - Pavičić, Begonja - Pajač, Šovšić, Mišić - Budimir. TRENER: Tomislav Ivković.