ISTRA - RIJEKA 0:1

Istra oštećena za penal, Krstanović za pobjedu iz dosuđenog Rijeci!

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 04. kolovoz 2014. 21:32

U susretu 3. kola Prve HNL u Puli su nogometaši Rijeke slavili protiv Istre 1961 s 1-0, pa Dinamo i Rijeka jedini imaju maksimalnih 9 bodova nakon tri kola. Jedini pogodak na utakmici postigao je Ivan Krstanović iz kaznenog udarca u 79. minuti nakon što je Obšivač igrao rukom u svom kaznenom prostoru.

Iako je Rijeka na stadionu Aldo Drosina u Puli stigla kao izraziti favorit, izabranici Igora Pamića tijekom čitavih 90 minuta pružali su odličan otpor i imali nekoliko solidnih prilika i poluprilika. Ivančić i Špehar imali su najbolju šansu dovesti domaćine u vodstvo, ali lopta nije htjela u mrežu.

U nastavku smo gledali sličnu utakmicu u kojoj jedna i druga momčad love pogodak, a jedan od važnijih detalja zbio se u 64. minuti kada je u kaznenom prostoru lopta u ruku pogodila Leškovića, ali sudac Šimčić nije se oglasio. Slična situacija, samo na drugoj strani, dogodila se u 79. minuti kada je nakon ubačaja Kvržića rukom u šesnaestercu igrao Obšivač, ali ovog puta sudac je odlučio pokazati na bijelu točku. Precizan izvođač bio je Ivan Krstanović čiji je pogodak, pokazalo se, u konačnici i presudio regionalni derbi u Puli.

Nakon odigranog trećeg kola Rijeka je druga s istim brojem bodova, ali lošijom gol-razlikom od Dinama, dok je Istra 1961 ubilježila prvi poraz nakon dva početna remija i nalazi se na 9. mjestu.

REZULTATI 3. KOLA PRVE HNL:

Ponedjeljak:

Istra 1961 - Rijeka 0-1 (Krstanović 79-11m)

Petak:

Zagreb - Lokomotiva 2-0 (Stepčić 79, Šulc 82)

Subota:

Dinamo - Zadar 5-0 (Čop 25, 80, 90, Ademi 28, Soudani 52)

Nedjelja:

Osijek - Split 1-1 (Mišić 20 / Glavina 18)

Hajduk - Slaven Belupo 2-0 (Caktaš 43, Maglica 78)

ISTRA - RIJEKA 0:1 (Krstanović 79' 11m)

ISTRA: Brkić, Obšivač, Blagojević, Woon, Špehar, Pavlović, Huseinbašić, Graf, Heister, Vučko, Ivančić

RIJEKA: Vargić - Tomečak, Samardžić, Lešković, Leovac - Jugović, Brezovec, Jajalo, Sharbini - Kramarić, Krstavnović

KRAJ UTAKMICE

GOOL 79. minuta - Kvržić je centrirao, a lopta je u ruku u kaznenom prostoru pogodila Obšivača,a najstrožu kaznu u pogodak je pretvorio Krstanović

64. minuta - Ubačenu loptu u kazneni prostor Graf je glavom skrenuo prema golu, a ona je potom u ruku pogodila Leškovića, ali sudac Šimčić nije se oglasio

61. minuta - Krstanović je izvrsno poslužio Kvržića, ali ovaj nije s desetak metrara uspio uputiti udarac na željeni način

56. minuta - Kramarić je opalio s dvadesetak metara, ali Brkić odbija njegov sjajan udarac u korner

52. minuta - Pokušao je Krstanović glavom, ali to je bio preslab udarac koji bi ozbioljnije ugrozio Brkića

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

43. minuta - Ubačenu loptu u kazneni prostor pokušao je presjeći Sharbini, a lopta se potom umalo odbila do Špehara, ali ispred njega u posljednji trenutak u korner izbacuje Lešković

31. minuta - Leovac je odlično prošao po lijevoj strani, pokušao centrirati, ali njegovu oštru loptu uspio je presjeći vratar Brkić

12. minuta - Jugović je pucao iz vrlo teškog kuta, ali Brkić odbija u korner

10. minuta - Huseinbašić je odlično prošao po desnoj strani, poslao oštru loptu na desetak metara od gola, a nečuvani Ivančić potom puca visoko iznad grede. Propala je odlična prilika za Puljane...

5. minuta - Prvi pokušaj domaćina. Blagojević je opalio s dvadesetak metara, ali njegov udarac bez većih problema kroti Vargić

1. minuta - Utakmica je počela!

22. rujan 2024 09:35