Nenad Dugi/CROPIX
PRVA HNL

Zagreb i Osijek remizirali u Kranjčevićevoj, sudac Bebek teško oštetio 'pjesnike'

Piše: Toni RoićObjavljeno: 20. ožujak 2012. 21:14

Nakon poluvremena za zaborav tek po jednim ozbiljnijim pokušajem sa svake strane (Medić i Lukačević iz slobodnog udarca) drugi dio prve utakmice odgođenog 18. kola Prve HNL između Zagreba i Osijeka ponudio je odličnu utakmicu punu preokreta, šansi i pogodaka. Završilo je 2:2 ali treba naglasiti da je kod rezultata 1:1 sudac Ivan Bebek oštetio Zagreb za dva klasična jedanaesterca.

Da bi u drugom poluvremenu moglo biti zanimljivo najavile su početne minute kada je najprije Herceg zaustavio udarac Jugovića sa 12 m, a na drugoj strani kapetan Zagreba Štrok zamalo je promašio vrata udarcem sa 14 m. Ipak u 51. minuti krenula je golijada.

1:0 - Šovšić

Štrok je po desnoj strani ušao u šesnaesterac i dao paralelnu loptu koju je Abdurahimi vratio za natrčalog Šovšića, a ovaj sa 14 m naciljao donji desni kut.

1:1 - Perošević

Nakon što je izborio jedanaesterac Perošević ga je sam i izveo, te udarcem ljevicom po sredini vrata matirao Hercega koji se bacio prema lijevoj strani.

Već u slijedećem napadu Zagreba Bebek je ponovno morao pokazati na bijelu točku, ali ono što je vidio cijeli stadion nije vidio i riječki sudac kada je na centaršut Abdurahimija Vrgoč loptu zaustavio rukom pred napadačima Zagreba.

Nakon centaršuta s desne strane prema lopti je krenuo Hrvoje Štrok, a s leđa ga je srušio Lešković no za najlošijeg pojedinca utakmice onog sa zviždaljkom u ustima ni to nije bilo dovoljno da dosudi kazneni udarac.

1:2 - Lešković

Nakon što je Miličević dugo držao loptu do nje je došao Šorša i s lijeve strane ubacio na peterac gdje je spretno reagirao Marko Lešković i glavom matirao Jakšu Hercega.

Tako je Zagreb pao u rezultatski minus koji je međutim trajao samo minutu.

2:2 - Oršulić

Marin Oršulić primio je loptu na dvadesetak metara a onda s njom krenuo prema nazad te sa 25 m oštro potegnuo u donji desni kut, neuhvatljivo za vratara Ivana Vargića.

Tako su gledatelji u razmaku od 16 minuta vidjeli čak četiri pogotka a do kraja utakmice ih unatoč žestokom pritisku domaćina i pokojoj kontri Osijeka više nije bilo.

1. Dinamo 21 17 3 1 49-8 54

2. Hajduk 21 12 5 4 39-17 41

3. Slaven Belupo 21 11 5 5 27-18 38

4. Split 21 9 7 5 32-26 34

5. Cibalia 21 9 5 7 22-25 32

6. Lokomotiva 21 8 6 7 23-18 30

7. Osijek 22 8 6 8 30-30 30

8. Zagreb 22 8 6 8 26-33 30