Nikola Wolf
KUP HRVATSKE

Varaždin nakon drame izborio Europa ligu, Dinamo rutinski potvrdio finale!

Dinamo i varaždin borit će se za trofej Kupa Hrvatske. Dinamo je s ukupnih 5-1 izbacio Slaven Belupo, dok je Varaždin protiv Cibalije nadoknadio manjak iz prvog ogleda
Piše: Alen LesičkiObjavljeno: 19. travanj 2011. 18:07

SLAVEN BELUPO - DINAMO 0-1 (Tomečak 86) (1-4)

Dinamo je s “pola gasa” došao do finala Kupa. U Koprivnici su protiv Slaven Belupa rutinirano sačuvali prednost od 4-1 i golom Ivana Tomečaka stigli nadomak dvostruke krune.

Prvenstvo je arhivirano, a za ostanak “Rabuzinova sunca” u Plavom salonu Dinamo će morati biti bolji u dvije utakmice od Varaždina, stare mušterije iz finala Kupa. Jer, četiri puta su igrali u završnim utakmicama i u sva četiri navrata Dinamo je slavio!

Nije bio Dinamo tako loš kao u Puli, ali bila je to klasična kamilica. Domaćini su hrabro krenuli nadajući se da mogu do čuda, ali Dinamo je ipak preveliki zalogaj. Doduše, da su Mujanović i Bušić bili zericu precizniji i svladali Kelavu iz izglednih prilika u prvome djelu moglo je biti vatreno, ali...

Dinamo je do pobjede stigao nakon što je u igru ušao Ivan Tomečak. Najbolji pojedinac susreta Luis Ibanez ispremiješao je obranu domaćina, nanizao dvojicu i servirao Tomečaku kao na pladnju.

- Uz sve probleme koje imamo s tim ozlijedama tražio sam tu pobjedu. Bilo je ozbiljnije nego u Puli. Možda je taj poraz na koncu dobro došao da se ekipa malo momčad razbudi - rekao je Vaha.

SLAVEN BELUPO: Nurković, Purić, Rogulj, Maras, Bagarić, Kokalović, Milardović, Mujanović, Vojnović, Benko, Bušić ;

DINAMO: Kelava, Cufre, Bišćan, Tonel, Mesarić, Calello, Ademi, Šitum, Badelj, Ibanez, Beqiraj.

VARAŽDIN - CIBALIA 3-0 (Vugrinec 47, 84, F. Škvorc 80) (0-1)

84. minuta - Vugrinec je precizan s bijele točke!

82. minuta - Prgomet je srušen u šesnaestercu Varaždina u trenutku kada je samo trebao gurnuti loptu u praznu mrežu, ali sudac ništa nije sudio. U kontri je srušen Glavina, ali ovaj put je Fran Jović pokazao na bijelu točku. Vinkovčani su pobijesnili, tako da je sudac isključio Parmakovića i trenera Mršića.

80. minuta - Varaždin je razvukao obranu Cibalije, Vinkovčani su odbili prvi nalet, ali lopta je došla do Filipa Škvorca koji je s 20-ak metara donio veliko veselje na stadionu.

67. minuta - Radotić je pucao glavom, a Krklec obranio. Vratar Varaždina nekoliko trenutaka poslije izašao je kao pobjednik i iz dvoboja protiv Vitaića.

59. minuta - Munjevit kontru Cibalije Bartolović je završio udarcem pokraj gola.

47. minuta - Vugrinec je krenuo sam prema Matkoviću i lagano ga matirao. Asistent za gol bio je Glavina.

41. minuta - Kontranapad Varteksa, Glavina je pucao sa 10-11 metara, ali lopta je prošla pokraj vratnice.

37. minuta - Kresinger je prpustio prvu meč-loptu za Vinkovčane. Napadač Cibalije išao je sam na Krkleca, ali vratar Varaždina pročitao je njegove namjere.

6. minuta - Varaždinci nisu iskoristila dva slobodna udarca na samom rubu 16-erca.

5. minuta - Opsada vrata Cibalije. Dino Škvorc je asistirao za Brlečića, čiji je udarac završio na gredi...

Stadion u Varaždinu dugo nije bio ovako dobro popunjen. Utakmicu prati više od 5.000 gledatelja.

Utakmica je počela!

VARAŽDIN: Krklec, Šimek, D. Škvorc, Conjar, Kvesić, Šafarić, Brlečić, Glavica, Glavina, F. Škvorc, Vugrinec;

CIBALIA: Matković, Tomić, Lučić, Parmaković, Radotić, Mazalović, Jurić, Vitaić, Bartolović, Prgomet, Kresinger.

01. srpanj 2024 12:51