HAJDUK - STOKE CITY 0:1

Stoke izdržao! Miličević autogolom stavio točku na i Hajdukove euro-priče!

Piše: Jurica RadićObjavljeno: 04. kolovoz 2011. 16:58

Ni drugi hrvatski klub koji je u četvrtak odigrao uzvratnu utakmicu 3. pretkola Europa lige nije izborio prolazak dalje. Hajduk je na punom Poljudu poražen od Stoke Cityja s 1-0, a budući da su Englezi istim rezultatom slavili i na svome terenu, izborili su prolazak.

Stoke je pobijedio autogolom Ljube Miličevića koji je u prvoj minuti sudačke nadoknade nespretno reagirao na ubacivanje Jermainea Pennanta s desne strane i matirao vlastita vratara Danijela Subašića. Australski Hrvat je zbog ozljede tek u ovoj utakmici debitirao za Hajduk, ali premijeru na kraju neće pamtiti po dobrome.

Hajduk je tijekom cijele utakmice imao veći posjed lopte i više udaraca prema suparničkim vratima, ali stvorio je vrlo malo pravih prilika. Možda je i najbolju imao već u petoj minuti Mario Brkljača koji je glavom poslao loptu malo preko gola. Prema golu su u nastavku pucali i Vuković, Sharbini, Vukušić, Tomasov, ali nisu to bili posebno opasni udarci.

Podsjetimo, ranije je Varaždin na svome terenu izgubio od bukureštanskog Dinama s 2-1 i tako nakon 2-2 iz prve utakmice također završio natjecanje u Europa ligi.

HAJDUK - STOKE CITY 0:1 (Miličević 91')

GOOL 91. minuta - Nakon centaršuta Pennanta, Ljubo Miličević je nesretno gurnuo loptu u vlastitu mrežu. Subašić je bio nemoćan

80.minuta - Anas Sharbini pokušao je s dvadesetakmetara, ali njegov udarac zaustavlja vratar Begović

79. minuta - Lima je ubacio idealnu loptu u šesnaesterac ali nikoga od Bijelih nije bilo da je pospremi u mrežu Begovića

67. minuta - Pokušao je Trebotić s ruba šesnaesterca, ali slab udarac odlazi pored gola

54. minuta - Problemi za Balakova i Hajduk. Vuković je radi ozljede morao napustiti teren, a u igru je ušao Ahmad Sharbini

53.minuta - Pokušao je Whelan udarcem s dvadesetak metara, ali ravno u vratara Subašića

46. minuta - Vukušić je pokušao sa šesnaest metara iz okreta, ali slab udarac odlazi pored vratiju Begovića

DRUGO POLUVRIJEME

44.minuta - Vukušić je odlično povukao napad Hajduka, ostavio povratnu loptu za Tomasaova, ali njegov udarac s ruba šesnaesterca lakoćom zaustavlja Begović

21. minuta - Nakon jednog ubačaja u šesnaesterac, pokušao je Jones glavom ali njegov udarac odlazi iznad grede

17. minuta - Vukušić je uposlio Vukovića koji s dvadesetak metara odličnim udarcem šalje loptu umalo pored desne vratnice vratara Begovića

14.minuta - Walters je prihvatio loptu u šesnestercu, pokušao prebaciti Subašića, ali Miličević odlično ulazi u udarac i izbacuje loptu van kaznenog prostora

5.minuta - Brkljača nakon ubačaja iz kuta glavom šalje loptu malo iznad grede

5. minuta - Hajduk je odlično primio loptu na desnoj strani, ušao u šesnaeterac, ali obrana Sotkea u zadnji tren čisti u korner

HAJDUK: Subašić - Maloča, Miličević, Andrić, Lima - Brkljača - Tomasov, Trebotić, An. Sharbini - Vuković, Vukušić.

STOKE CITY: Begović - Huth, Shawcross, Woodgate, Wilson - Pennant, Whelan, Whitehead, Etherington . Walters, Jones.

03. srpanj 2024 09:37