Vlado Kos/Cropix
KAVALIFIKACIJE U-21

Španjolska pogocima Isca i Rodriga svladala Hrvatsku u Gradskom vrtu

Piše: ArhivaObjavljeno: 06. listopad 2011. 21:58

Očekivani, treći poraz doživjeli su mladi hrvatski nogometaši do 21 godine u svojoj trećoj kvalifikacijskoj utakmici za Euro 2013. na koji se ionako nemaju izgleda plasirati.

Vodeći, stopostotni Španjolci opravdali su reputaciju europskih prvaka kojom se diči većina izabranika Luisa Mille i u gotovo potpuno kontroliranom ogledu lakoćom se prošetali Gradskim vrtom.

Naši su počeli dobro i već u 30. sekundi imali prigodu povesti, kad je Vukušić pobjegao visoko postavljenoj zadnjoj liniji gostiju, no kao da se preplašio vratara Manchester Uniteda i pucao sa 20 metara umjesto da uđe u 16-rac. Ispostavilo se da je to bila jedina prigoda izabranika Ive Šuška do pred sam kraj.

Španjolci su poveli iz svoga prvog udarca na vrata, u 18. minuti, odbijanac od Kelića Koke smjestio u mrežu i nakon toga gosti su zagospodaril terenom, urica je proradila, tika-taka, tika-taka, do poluvremena 37-63 u posjedu lopte, do kraja 31-69 %, možda negativni rekord naših selekcija svih vremena...

Igrom Španjolaca dirigirao je stražnji vezni Chelseaja, Katalonac Oriol Romeu, ponikao u La Masiji, takvih igrača, s pregledom, mirnoćom, osjećajem za prostor... Hrvatska nema.

U nastavku je ušao Twenteov kreativni vezist Dario Vujičević, očekivano umjesto Punčeca, koji je započeo meč iako je nosio masku za nos, već u 11. minuti zaradio javnu opomenu i bio loš. Uza znalca poput Vujičevića do daha je odjednom došao i Kovačić, no, kratko je trajala ta živost i inicijativa naših, u 57. minuti, iz druge prigode Španjolaca, Rodrigo, koji je pobjegao Pavloviću nakon dubinske lipte Isca povisio je na pokazalo se konačnih i za naše i te kako podnošljivih 0-2.

Kvalifikacije za Europsko U21 prvenstvo 2013. godine:

skupina 5:

Hrvatska – Španjolska 0-2 (Koke 18, Rodrigo 57)

HRVATSKA: Kalinić - Antolić, Pavlović, Kelić, Župarić - Brozović, Punčec - Šitum, Kovačić, Čop - Vukušić.

ŠPANJOLSKA: De Gea - Montoya, Inigo Martinez, Jordi Amat, Planas - Oriol Romeu, Koke, Muniain, Illarramendi, Canales - Rodrigo.

Redoslijed: 1. Španjolska 9, 2. Švicarska 4 (-1), 3. Gruzija 3, 4. Estonija 1 (-2), 5. Hrvatska 0

LIVE PRIJENOS

HRVATSKA - ŠPANJOLSKA 0:2 (Koke 18', Rodrigo57')

88. minuta - Kovačić je pokušao s ruba šesnasterca, ali njegov slabi udarac otišao je pored vrata

GOOL 57. minuta - Rodrigo je odlično primio loptu, ušao u šesnaeterac i pogodio donji lijevi kut vratara Kalinića za povećanje vodstva Španjolske

49. minuta - Čop je pokušao iz slobodnog udarca, ali lopta je otišla iznad grede

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

38. minuta - Španjolci su imali odličnu priliku povećati vodstvo kada je Isco pucao iz slobodnog udarca na rubu kaznenog prostora, ali njegov udarac zaustavlja Kalinić

34. minuta - Pokušao je i Duje Čop, ali njegov udarac odlazi pored gola

32. minuta - Mateo Kovačić odlično je povukao sa centra, uputio udarac s ruba kaznenog prostora, ali kao i kod pokušaja Vukušića, De Gea lakoćom zaustavlja pokušaj Hrvatske

26. minuta - Španjolska je imala još jednu odličnu priliku za povećanje vodstva, ali svom srećom lopta je prohujala umalo pored desne vratnice Kalinićeva gola

GOOL 18. minuta - Nakon jednog ubačaja u šesnaesterac, lopta se odbila do Kokea koji s tri metra zakucava loptu u mrežu Kalinića

14. minuta - Hrvatska za sada dobro stoji na terneu i ne dopušta reprezentaciji Španjolske da razvije svoju igru

1. minuta - Španjolska je pogriješila u zadnjem redu, ali Vukušićev udarac s ruba kazenenog prostora bio je lak zalogaj za De Geu

24. rujan 2024 22:07