SPLIT - ČERNOMOREC 2:0

Sjajni Splićani šokirali Ukrajince i stigli na korak do 4. pretkola Europske lige!

Piše: Alen OrlićObjavljeno: 31. srpanj 2014. 19:29

Europa se Splitu osladila. Što je protivnik jači i zahtjevniji, takav je i Split. Goropadan, bez straha, prepun samopouzdanja, raspoložen za igru i nadigravanje. Stoga je ovih 2:0 u prvoj utakmici 3. kola kvalifikacija Europske lige protiv Čornomoreca logičan rasplet onoga što se vidjelo u 90 i nešto minuta u Parku mladeži. Split na javi živi europski san, na uzvrat u sljedeći četvrtak u Odesi ide uvjeren da može ono čemu se nitko nije nadao prije mjesec dana. Tražit će mjesto u doigravanju i više neće biti iznenađenje ako ga dohvati.

Crveni su briljantno ušli u nastavak, već u 48. minuti povećali su prednost nakon akcije u kojoj je sudjelovalo pet igrača. Bilić je ispetljao loptu na lijevoj strani između trojice protivnika, ali nije htio centrirati nego je lukavo vratio prema Rogu. Rog je propustio loptu Dujmoviću, a ovaj produžio na drugu stranu Radotiću. Uslijedio je teledirigirani centaršut u sredinu gdje je iznad svih skočio Belle i glavom precizno pogodio za 2:0. Nakon kornera u 55. minuti lopta je Glumcu pala pred - noge, šteta što nije na glavu, inače bi vjerojatno bilo 3:0. Ovako je efikasni stoper Crvenih pucao previsoko. Onda je Rog izbacio Bellea jedan na jedan protiv Sivakova, Kamerunac se izborio za šut, ali nije vidio Bilića u još boljoj poziciji. Šteta, Split je mogao dotući Čornomorec, nokautirati ih.

Ovacije na otvorenoj sceni, skandiranje prezimena dok je izlazio s terena, dočekao je Henri Belle u 65. minuti, ali to nije ublažilo njegovu ljutnju na trenera što ga vadi. Kao da je htio reći, "zar sada kad sam ovako raspoložen", no Matić je imao svoje razloge. Do kraja je Split mirno kontrolirao događaje, što god je Čornomorec pokušao, Crveni su znali spriječiti. Bila je ovo izuzetno zrela partija domaćina, jedna od najboljih u posljednjih nekoliko godina.

SPLIT - ČERNOMOREC 2:0 (Rog 25', Belle 48')

RNK SPLIT: Vuković 7, Radotić 7,5, Galović 7, Glumac 7, Rugašević 7,5, Dujmović 7, Vidović 7, (Belle 7,5 od 65. Bagarić -), Rog 8,5, Glavina 7,5 (od 75. Erceg) - Bilić 7 (od 88. Roce)

ČERNOMOREC: Bezotosni 6,5, Kutas 5, Sivakov 5, Teikeu 5, Opanasenko 6, Šinder 5 (od 41. Didenko 5), Gaj 5,5, Kovalčuk (5,5 od 76. Grečiškin -), Balašov 5 (od 37. Dančenko 5,5), Aršanov, 5, Fomin 5

KRAJ UTAKMICE

77. minuta - Erceg je ubacio u kazneni prostor, a Galović glavom prebacuje vrata gostiju

75. minuta - Split kontrolira utakmicu i uspio je stvoriti nekoliko poluprilika, dok s druge strane gosti ne uspijevaju ozbiljnije ugroziti vrata domaćina!

GOOL 48. minuta - Ubačenu loptu u kazneni prostor s desne strane, odlično je iskoristio Belle i glavom ju neobranjivop poslao iza leđa Bezotosniya za povećanje vodstva Splita

46. minuta - Glavina je pucao iskosa s dvadesetak metara, ali vratar domaćina zaustavlja njegov udarac

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

40. minuta - Na ubačenu loptu u kazneni prostor solidno je reagirao Opanasenko, čiji je udarac otišao malo iznad grede

36. minuta - Rog se izborio za loptu na tridesetak metara i snažno opalio, ali Bezotosniy odbija u korner

27. minuta - Još jedna brza akcija Splitovaca nakon koje je Bilić zapucao iskosa s desetak metara iako je imao puno boljih riješenja

GOOL 25. minuta - Nakon brze kontre, Rugašević je poslao povratnu loptu na rub šesnaesterca, a tamo se našao Rog koji preciznim prizemnim udarcem šalje loptu u donji lijevi kut vratara Bezotosnyja za vodstvo Splita

18. minuta - RNK Split je u zadnjih nekoliko minuta pritisnuo Ukrajince, ali zasad bez ozbiljnijih prilika s jedne ili druge strane

10. minuta - Prva veća prilika za goste iz Ukrajine. Ubačenu loptu u šenaesterac glavom je zahvatio Shynder, a nakon što je lopta u ruku pogodila jednog od braniča Splita sudac se nije oglasio, ali opravdano jer namjere nije bilo...

1. minuta - Utakmica je počela!

24. rujan 2024 03:23