Cropix/Vlado Kos
HNL

Osječani dotukli Zagreb

Piše: Nikola PatkovićObjavljeno: 18. ožujak 2016. 20:09

Samo 2:0. Doduše, da je Osječanima netko ponudio taj rezultat u susretu s imperativom pobjede sigurno bi ga prihvatili. No, na kraju mogu žaliti za još uvjerljivijom pobjedom, jer su u završnici isuviše komplicirali.

Junak je u drugoj uzastopnoj domaćoj pobjedi opet bio Alen Grgić. Utjelovljenje svega što Zoran Zekić traži od igrača. Domaći su do vodstva mogli doći u 12. minuti, ali Perošević je loše pucao nakon sjajne akcije Grgića i udarca kojeg je odbio Livaković.

Imao je priliku i Knežević, ali gol je djelo Grgića. Šorša mu je asistirao kada mu je vratar gostiju neobjašnjivo poklonio loptu koju su svi već vidjeli u njegovu naručju. Osijek je bio bolji i trebao je na odmor otići s većom prednosti, no realizacija je opet izostala.

Zagrebovu igru najbolje ocrtava podatak da je Dražen Madunović do 38. minute obavio čak dvije izmjene.

Susret je riješen na samom početku nastavka. Loptu "s očima" dao je izvrsni Knežević, a Grgić rutinski poentirao.

Imali su domaćini do kraja još prilika, ali adresu iza Livakovića nisu "ispravno napisali".

Najveća enigma utakmice, pak, bio je sudac Marić, koji je čini se htio oduzeti naslovnu ulogu Grgiću, u nekoliko situacija nepotrebnim kartoniranjem.