DINAMO K. - DINAMO Z. 2:0

Novi poraz u LP: Početničke pogreške i raspoloženi Gusev koštali Modre bodova i eura!

Iako u zadnje vrijeme ne briljiraju, Dinamo iz Kijeva je s lakoćom ostavio imenjaku iz Zagreba ulogu statista u Ligi prvaka, a sebi popravio raspoloženje
Piše: ArhivaObjavljeno: 03. listopad 2012. 20:25

Još jedan poraz iz standardnog opusa ekipe iz Maksimira. Ako te protivnik ne nadigra, onda se sam potrudiš i otvoriš mu put do pobjede... Nisu Kijevljani drugi svijet. Ma kakvi, upravo suprotno - čini se da nikada nisu bili slabiji. No, kada ti ne ide - nazovi Maksimir. Škola zvana Liga prvaka za Dinamo traje i dalje.

Osmi poraz u nizu stigao je u prijestolnici Ukrajine. Iako u posljednje vrijeme ne briljiraju, kijevski Dinamo s lakoćom je ostavio imenjaku iz Zagreba ulogu statista, a sebi popravio raspoloženje. Iako nit’ Blohinu neće biti lako... Kijevljani će biti lak plijen za Porto i PSG. Unatoč tome što je ovo bilo kolo gostiju (osam gostujućih pobjeda), Ante Čačić i njegovo društvo se iz Ukrajine vratilo s nulom.

Put do pobjede Kijevljani su otvorili zahvaljujući zbunjenom Vidi koji je pustio Guseva da skoči i pogodi bliži kut Ivana Kelave. Igrala se 3. minuta, a nabacio je Ognjen Vukojević. Možda su i mislili krenuti odlučnije i hrabrije kao što su to najavljivali, ali prvi gol je sve planove bacio u vodu.

- Koncepcija nam se raspala nakon ranoga gola - priznao je Ante Čačić nakon utakmice.

Iako se prvih desetak minuta Dinamo tražio, tada se malo sabrao i počeo igrati svoju igru. No, kada je napokon složio dvije, tri izgledne situacije - dogodio mu se Ivan Kelava.

Prošle je sezone bio najbolji pojedinac “modrih” u Ligi prvaka, a sada... Sada ga tek mali korak dijeli od očaja! U 33. minuti proigrao je kapetan Dinama Taiwa bolje nego što bi to učinio Niko Kranjčar. Nije se zbunio poklonom, već se sjurio po strani i oštro centrirao, a u petercu se “najbolje” snašao Pivarić i autogolom zaključio avanturu Dinama u Ukrajini.

- Potencira se Kelavina igra, naravno da nije plemenit u toj igri nogom, ali ne bih se složio da je on kriv. Ta lopta nije ni trebala ići njemu, to su stoperi trebali riješiti - amnestirao je Čačić svog vratara. No, umjesto da ga opravdava, možda bi bilo bolje da nakon povratka u Zagreb sjedne s Kelavom i Miralemom Ibrahimovićem za stol i dogovore se što i kako dalje. Pa ako treba 100 puta ispucati loptu - neka ispuca...

Dinamu je nedostajao Sammir. Onaj Sammir iz derbija protiv Hajduka, a nijansu, dvije, od ostatka momčadi bolji su bili Mateo Kovačić i Arijan Ademi. Sve ostalo bilo je srednja žalost.

U nastavku je Čačić pokazao dozu hrabrosti kada je ubacio Čopa i Rukavinu, a to se vidjelo na igri. Dinamo je došao do zraka, ali kad su se našli pred kaznenim prostorom domaćina, najčešće nisu znali što da rade.

Dinamo je najbliži golu bio kada je “zabriljirao” Šokovski, kojem je lukavi Duje Čop “ukrao” jednu loptu prilikom ispucavanja, ali nedostajao je faktor sreće da se ona odbije u mrežu. Domaćin je mogao podebljati pobjedu nakon pokušaja Jarmolenka, Velosa i Browna, ali trojac nije iskoristio poklone Zagrepčana.

Dinamov post u Ligi prvaka traje 13 godina. Posljednji bod osvojili su početkom studenoga 1999. godine na Velodromeu (2-2 s Marseilleom), a kako stvari stoje, neće ga dočekati niti u iduće dvije utakmice jer slijedi dvostruki okršaj s PSG-om. Gore ne može...

DYNAMO KIJEV - DINAMO 2:0 (Gusev 3', Pivarić a.g 33')

D. KIJEV: Shovkovskiy - D. Silva, Mikhalik, Khacheridi, Taiwo - Vukojević, Veloso - Yarmolenko (Mehmedi 80'), Kranjčar (Garmas 45'), Gusev (Rafael 83') - Ideye.

DINAMO: Kelava - Vida, Tonel, Šimunić, Pivarić - Calello (Čop 45'), Ademi - Brozović, Sammir (Carrasco 77'), Kovačić - Beqiraj (Rukavina 58').

KRAJ UTAKMICE

83. minuta - Rodriguez je pogodio za vodstvo Porta protiv PSG-a u drugoj utakmici Dinamove skupine!

68. minuta - Tonel je kao zadnji igrač u obrani dao krivu loptu u sredinu, potom je Ideye izbio sam pred Kelavu, ali Portugalac u modrom dresu na kraju uspijeva ispraviti svoju pogrešku

66. minuta - Yarmolenko je dao povratnu loptu na rub šesnaesterca za Velosa, ali njegov udarac otišao je pored vrata

61. minuta - Gusev je prošao čitavu obranu Zagrepčana, da bi na kraju uputio udarac s nekih 5 metara, ali Kelava odlično brani njegov udarac

59. minuta - Yarmolenko je zaprijetio na drugoj strani, ali Kelava je siguran

58. minuta - Shovkovskiy je pokušao ispucati loptu, a nju je u punom trku presjekao Duje Čop, nažalost, vratar domaćina stigao je isparviti pogrešku

54. minuta - Modri su stvorili dvije opasne situacije pred vratima Kijevljana ali do promjene rezultata nije došlo

49. minuta - Čop je ušao u nastavku i oprobao svoj udarac s nekih 18 metara, ali Shovkovskiy je siguran

45. minuta - Počelo je drugo poluvrijeme

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

46. minuta - Kranjčar se izborio za jednu lptu, uputio udarac prema Kelavi, ali vratar Modrih lakoćom zaustavlja njegov pokušaj

43. minuta - Taiwo je prošao po strani, ubacio u sredinu, a Yarmolenkov slabi udarac s desetak metara brani Kelava

GOOL 33. minuta - Kelava je pokušao dati loptu na bok ali nju je presjekao Taiwo, poslao u sredinu, a Pivarić ju zatim poslao u vlastitu mrežu

31. minuta - Veloso je izveo slobodan udarac s desne strane, a njegov udarac Kelava je vršcima prstiju odbija u novi korner za domaćine

25. minuta - Kovačić je dao odličnu loptu za Beqiraja koji prolazi vratara i daje povratnu loptu za Brozovića, ali nažalost po Modre ona nije stigla do Marcela

22. minuta - Nakon početnog šoka, Modri su uspostavili igru, ali teško dolaze do ozbiljnijih situacija po gol domaćina

12. minuta - Kovačić je dao dobru loptu u prostor za Brozovića, ali ovaj nije uspio prihvatiti loptu na željeni način

GOOL 3. minuta - Gusev je na odličan ubačaj Vukojevića glavom poslao loptu u mrežu Dinama za vodstvo Kijevljana!

2. minuta - Kovačić je odlično proigrao Pivarića na lijevoj strani, ali njegov ubačaj završio je u rukama Shovkovskog