Srdjan Vrancic / CROPIX
ŽALGIRIS - DINAMO 0-2

Modri rutinski preskočili Litavce, Soudani i Šimunić poslali poruku Aalborgu

Piše: Alen LesičkiObjavljeno: 22. srpanj 2014. 21:14

Žalgiris nije dorastao prvaku Hrvatske! Maksimirskih 2-0 Dinamo je potvrdio identičnim rezultatom u Vilniusu i osigurao dvoboj s Aalborgom koji nosi europski ples barem do prosinca. No, ovakav Dinamo može i puno dalje od toga. Protiv Žalgirisa su pokazali da se dižu iz utakmice u utakmicu i samo doza dekoncentracije u završnici spasila je prvaka Litve od porcije!

Već u uvodnim minutama Dinamo je mogao pobjeći na sigurno. No, Radonjić u dvije prilike nije iskoristio ubačaje Machada i domaćini su držali nulu. Slično je bilo i poslije bijega Marka Pjace, no Antollić je zakasnio za zeru sekunde na loptu.

U poluvremenu je Zoran Mamić odlučio u svlačionici ostaviti Radonjića i na travnjak poslati Soudanija. Bio je to pun pogodak jer je Alžircu trebala točno 51. sekunda da dovede Dinamo u vodstvo. Bila je to prava mala majstorija Soudanija koji je matirao vratara Žalgirisa lob udarcem u ‘malu mrežicu’. Dvije minute kasnije sve je bilo gotov. Udarac iz kuta izveo je Antolić a pred golom Žalgirisa najprisebniji je bio kapetan Šimunić. Joe je zagrlio čuvara Kerlu, naklonio se i na semaforu je zasvijetlilo 2-0. Do kraja su ‘modri’ imali nekoliko prilika za povećanje vodstva, najbolju kada je Ante Ćorić pogodio stativu, ali rezultat se nije promjenio. Dinamo u petak igra protiv Lokomotive u Kranjčevićevoj ulici, dok ga već u srijedu čeka gostovanje kod Aalbora u trećem pretkolu Lige prvaka.

Rezultati uzvratnih utakmica 2. pretkola Lige prvaka:

F91 Dudelange/LUKS - Ludogorec Razgrad* 1-1 (prva utakmica 0-4)

Levadia Tallinn/EST - Sparta Prag* 1-1 (0-7)

Sutjeska Nikšić- Sheriff Tiraspol/MOL* 0-3 (0-2)

Qarabag Agdam/AZER*- Valletta FC/MAL 4-0 (1-0)

Maccabi Tel Aviv* - FC Santa Coloma/AND 2-0 (1-0)

The New Saints/WAL- Slovan Bratislava* 0-2 (0-1)

HB Torshavn/FARSKI - Partizan Beograd* 1-3 (0-3)

Skenderbeg/ALB- BATE Borisov/BLR* 1-1 (0-0)

Žalgiris Vilnius - DINAMO ZAGREB* 0-2 (0-2)

Debrecen* - Cliftonville/S.IRS 2-0 (0-0)

Celtic Glasgow* - KR Reykyavik/ISL 4-0 (1-0)

ŽALGIRIS - DINAMO 0-2 (Soudani 46, Šimunić 49)

KRAJ UTAKMICE

88. minuta - Ponovno je Antolić asistent, a ovoga puta udarac glavom Soudanija fantastično brani Vitkauskas

82. minuta - Antolić je pretrčao pola terena i sjajno ubacio za mladog Čorića koji iz prve pogađa - vratnicu

72. minuta - Jalovi pokušaji domaćina. Eduardo zapravo niti nema pravog posla

66. minuta - Dinamo je u pet minuta odradio posao, a čini se da do kraja utakmice i nećeimati velikih napadačkih ambicija

GOOOOL 49. MINUTA - Antolić je centrirao iz kornera, a Šimunić glavom matirao litavskog vratara. Nakon silnih promašaja Dinamo je u četiri minute nastavka riješio pitanje prolaska

GOOOOL 46. MINUTA - Već u prvoj akciji Soudani je pokazao svojim golegama kako se zabija. Pjaca je asistirao, a Alžirac sjajnim lobom doveo Dinamo u vodstvo

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

40. minuta - Zoran Mamić,očito ljut zbog silnih promašaja Modrih napadača, na zagrijavanje je poslao Soudani

33. minuta - Pjaca prolazi, ali ne pogađa sa 20 metara. Dinamovi napadači propisno su se ispromašivali

30. minuta - Dupli pas Brozovića i Radonjića napadač nije pospremio u mrežu. Lopta je otišla pored vratnice

23. minuta - Dinamovim promašajima nema kraja. Ovoga puta prošao je Pjaca, ali na njegov centaršut kasni Antolić

18. minuta - Nakon kornera Ademi promašuje iz čiste situacije. Veznjak Dinama ostao je sam na pet metara od gola, no i on je poput Radonjića neprecizan

17. minuta - Gotovo identična situacija kao iz 5. minute, a i akteri su bili isti. Machado je sjajno probio desnu stranu i ubacio za Brozovića koji kasni, a lopta ponovno dolazi do Radonjića kojem stoper Žalgirisa blokira udarac

14. minuta - Radonjić je zaboravio paziti na viskokog stoepra Kerlu nakon kornera. Na, sreću, njegov udarac glavom odlazi pokraj gola

11. minuta - Arijan Ademi je u ranoj fazi utakmice zaradio žuti karton

10. minuta - Antolić je pokušao iznenaditi Vitkauskasa sa 30 metara, no udarac je bio slab i neprecizan

7. minuta - Lopta je pogodila Ibaneza, a Litavci su tražili jedanaesterac. Sudac se samo nasmijao...

5. minuta - Velika prilika za Dinamo već na startu utakmice. Machado je ubacio na peterac, a lošom intervencijom vratar Žalgirisa zbunio je Radonjića koji promašuje sa pet metara

UTAKMICA JE POČELA!

ŽALGIRIS: Vitkauskas - Freidgeimas, Kerla, Vaitkunas, Pilibaitis - Šemberas, Komolov, Wilk - Švrljuga, Sobrinho, Nyuiadzi

DINAMO: Eduardo - Pinto, Šimunović, Šimunić, Ibanez - Ademi, Brozović, Machado - Pjaca, Antolić, Radonjić

21. rujan 2024 02:27