Goran Mehkek / CROPIX
REMI U PULI

Modri 180 minuta bez pogotka: Istra s igračem više došla do vrijednog boda

Piše: GNK DinamoObjavljeno: 15. ožujak 2013. 15:08

Nakon prošlotjedne nule s Osijekom, Dinamo se i iz Pule vratio s identičnim rezultatom. Unatoč pritisku tijekom cijele utakmice, stativi Alena Halilovića i potpunoj dominaciji, Dinamo nije uspio probiti čvrsti obrambeni bedem koji je postavio Igor Pamić.

Crveni karton Brozovića

Za sterilnost u napadačkoj liniji Kruno Jurčić opravdanje može pronaći u činjenici da je na stadionu Aldo Drosina bio lišen usluga Duje Čopa i Ivana Krstanovića. No zamjene Rukavina i Beqiraj nisu se baš iskazale...

Gosti iz Zagreba odlučnije su ušli u utakmicu, a plodove takvog pristupa mogli su ubrati već u desetoj minuti kada je Alen Halilović ušao u kazneni prostor i lob udarcem prebacio vratara Prskala, no pogotku se ispriječila stativa.

Da su domaćini bili orijentirani isključivo na obranu, da se zaključiti iz podatka da su prvi udarac na gol Dinama igrači Istre uputila tek u 50. minuti. Inače, Dinamo je utakmicu zaključio s deset igrača. Neoprezan start Brozovića na veznjaku Blagojeviću u 68. minuti sudac je opravdano sankcionirao crvenim kartonom.

ISTRA 1961 - DINAMO 0:0

ISTRA 1961: Prskalo - Zgrablić, Čagalj, Budicin, Milić - Blagojević, Obšivač, Bačelić-Grgić, Anđelković - Aganović, Roce

DINAMO: Kelava - Vrsaljko, Jedvaj, Šimunić, Pivarić - Ademi - Halilović, Brozović, Sammir, Rukavina - Beqiraj

Kraj utakmice.

91. minuta - Istra je mogla do pobjede, međutim lopta je otišla iznad grede.

90. minuta - Igrat će se još 2 minute.

68. minuta - Crveni karton za Brozovića. Igrač Dinama je izgubio loptu i onda žestoko startao na Blagojevića, sudac mu je pokazao izravni crveni karton.

65. minuta - Sammir je neprecizno pucao iz daljine.

63. minuta - Istrani su napravili pomutnju u dinamovoj obrani, ali bez konkretnog udarca.

54. minuta - Halilović je bio u dobroj prilici, pucao je neprecizno s desetak metara.

50. minuta - Domaćini su uputili prvi udarac u okvir gola, ali je Kelava bez problema pokupio loptu.

37.minuta - Sammir je ubacio s desne strane, Šimunić je bio najviši, ali nije bio precizan.

30. minuta - Zbog bakljade BBB-a utakmica je nakratko bila prekinuta.

25. minuta - Istrani su po prvi puta mogli zaprijetiti, ali je sve na vrijeme uspio zaustaviti Kelava.

12. minuta - Sammir je iz vana pucao, lopta se otkotrljala pokraj vratnice.

10. minuta - Prvo uzbuđenje na utakmici. Halilović je ušao u 16-erac i s desne strane lobom pokušao savladati domaćeg vratara, lopta se zaustavila na stativi.