Damir Krajac / CROPIX
ZAGREB - RIJEKA 1-3

Medić krenuo porazom, Kramarić i Ajayi autori velikog riječkog preokreta

Piše: Hrvoje TomićObjavljeno: 20. srpanj 2014. 18:51

Rijeka se, bez većih problema, prošetala Kranjčevićevom ulicom. I na putu prema Budimpešti (u četvrtak gostuju kod Ferencvarosa) podigla razinu samopouzdanja. ali i formu onih igrača koji u dosadašnjem dijelu sezone i nisu bili u prvom planu. Briljirao je Goodness Ajayi, raspucao se Andrej Kramarić, ali i ozlijedio - Moises. Što bi mogao biti veliki problem za Matjaža Keka.

Zagreb se nakon 420 dana vratio u prvoligaško društvo, no u svom povratničkom debiju - nije zadovoljio. Istina, Dražen Medić bio je u ovom dvoboju lišen usluga nekih važnih prvotimaca (Jurendić, Musa...), a Rijeka je ipak ponajbolja momčad Prve HNL. A to je i dokazala. U igri "mačke i miša", Rijeka se na trenutke poigravala s Pjesnicima, lakoćom držala posjed lopte, prijetila i dominirala.

POGOCI

1:0 - G. Boban (49)

Samardžić i Lešković bili su neodlučni nakon duge lopte, pa se nje dokopao spretni Krovinović. Omaleni veznjak petom je proigrao Bobana koji se sjurio prema golu i lijevom nogom matirao Vargića.

1:1 - Kramarić (56-11m)

Šehić je neoprezno u kaznenom prostoru startao na Ajayija, a sudac Pejin pokazao je na bijelu točku. Kramarić je bio siguran, loptu je poslao u jednu, a vratara Livakovića u drugu stranu.

1:2 - Ajayi (64)

Tomečak je dubinskom loptom izbacio Kvržića na desnoj strani, a ovaj prizemno na petercu pronašao Ajayija. Krilni napadač Rijeke mirno je, bez poteškoća, matirao Livakovića.

1:3 - Kramarić (71)

Goodness Ajayi fantastično je uposlio Kramarića čiji prvi pokušaj sjajno brani mladi Livaković. No, Kramarić je najbrži i na odbijenoj lopti koju iz blizine lakoćom posprema u mrežu.

ZAGREB - RIJEKA 1-3 (G. Boban 48/ Kramarić 55-11m, 71, Ajayi 64)

KRAJ UTAKMICE

81. minuta - Veliku pogrešku Vargića nije iskoristio Boban

GOOOOL 71. MINUTA - Kraj Zagrebovih nadanja. Obrana domaćina loše je izbacila loptu iz svoje polovice. Prihvatio ju je Brezovec i proigrao Ajayija koji sjajno gura za Kramarića, a napadač Rijeke iz drugog pokušaja matira Livakovića

GOOOOL 64. MINUTA - Riječane je pogodak Bobana očito motivirao. Nakon Kramarića zabio je i Ajayi za preokret u Kranjčevićevoj. Tomečak je pokrenuo akciju, uposlio Kvržića na desnoj strani čiji prizeman centaršut pronalazi Ayjayija u petercu, a najbolji igrač utakmice zabija za vodstvo

GOOOOL 55. MINUTA - Nije dugo trajalo slavlje Zagerba. Šehić je srušio Ajayija u 16-tercu, a sudac bez razmišljanja pokazao na bijelu točku. Kramarić je bio precizan i donio Rijeci poravnanje

53. minuta - Rijeka je imala izglednu šansu za izjednačanje. Ajayi je idealno ubacio, a Jahović je bio prekratak da pospremi loptu u mrežu

GOOOOL 48. MINUTA - Da prilika Šulca nije bila slučajna potvrdio je minutu kasnije Gabrijel Boban. Pobjegao je napadač Zagreba riječkoj obrani i lijevom nogom snažnim udarcem matirao Vargića.

47. minuta - Zagreb prijeti na otvaranju drugog poluvremena. Šulc se sjurio u 16-terac Rijeke i pucao tik uz vratnicu. Najbolja prilika na utakmici!

Nakon prvih 45. minuta Rijeka je ostavila bolji dojam, no pravih prilika još nema

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

33. minuta - Medić očito nije zadovoljan igrom Ljubičića pa je umjesto njega uveo sina Lovru. Navijači Zagreba izviždali su ovaj potez trenera i predsjednika

28. minuta - Snažan udarac Zlomislića odlazi preko vratnice. Rijeka sve više prijeti...

27. minuta - Velika prilika za Rijeku. Ajayi je prošao lijevom stranom i dobro zavrnuo za Kramarića, no njegov malk udarac u brani Livaković

23. minuta - Prvi udarac u vrata. Ajayi je pucao sa 25 metara, a Livaković lako obranio

19. minuta - Boban je dobro prošao po lijevoj strani i odlično centrirao u peterac, ali nitko od napadača zagreba nije pratio svog suigrača

12. minuta - Oko 200 navijača Rijeke bučno bodri svoju momčad, no to očito nema efekta jer pravih prilika nema niti na jednoj strani

7. minuta - Kramarić je strijelac za Rijeku, ali sudac opravdano poništava pogodak zbog zaleđa riječkog napadač

UTAKMICA JE POČELA!

ZAGREB: Livaković - Šulc, Kovačić, Kolinger, Štiglec - Stepčić, Matić, Krovinović - Ljubičić, Medić, G. Boban

RIJEKA: Vargić - Tomečak, Samardžić, Lešković, Bertoša - Brezovec, Zlomislić - Kvržić, Kramarić, Ajayi - Jahović

22. rujan 2024 03:49