TRILER U ZADRU

Mate Bilić zabio dva gola, Splitov golman Vuković na kraju obranio penal!

Piše: Alen OrlićObjavljeno: 22. srpanj 2014. 00:14

Split je dobio je Zadra u Stanovima u utakmici u kojoj su napravili preokret sa dva gola Mate Bilića. Zadrani su od 77. minute igrali sa igračem manje, zbog isključenja Ješea, a junak je bio vratar Splita Andrija Vuković koji je obranio penal Ivančiću i tako sačuvao pobjedu "crvenima".

Zadar je poveo vrlo rano u 11. minuti golom Ivančića u situaciji koja je mirisala na ofsajd. Split je najbolju priliku imao u jednoj akciji kad su čak trojica igrača tukla na gol, Vojnović, Mate Bilić i Erceg. Matković je skinuo lob Vojnoviću, Bilić je pogodio prečku, a Erceg je gađao nebu pod oblake.

Split je imao loptu u posjedu, ali je bolje šanse napravio Zadar. Glumac je skinuo čisti zicer, loptu sa glave Weitzera, to je bila prava prilika da Zadar već do poluvremena poveća vodstvo. U nastavku je zaigrao najstariji igrač lige Jakov Surać, kojem je 40 godina.

U igri Split je pritisnuo Zadrane, zaigrao je puno bolje i kao plod takve igre stigao je gol Mate Bilića. Iskusni Splitov centarfor probio se kroz sredinu Zadrove obrane i onda je tukao snažno i precizno u malu mrežu Matkovićevih vratiju. Činilo se da će utakmica biti riješena kad je sudac Strahonja dosudio penal nakon starta Ješea na Roci, pa je zbog toga zaradio i isključenje jer je to Ješeu bio drugi žuti karton. Mate Bilić bio je siguran sa 11 metara.

Odmah u sljedećoj akciji bio je penal na drugoj strani. Sad je Rugašević startao na Terkeša. Andrija Vuković je obranio udarac s 11 metara Ivančiću. Mogao je utakmicu zaključiti Erceg, ali nije pogodio iz čistog zicera, pa je završnica ponudila pravu dramu, ali bez promjene rezultata. Split je nastavio uspješnu seriju, nakon prolaza u Europi startao je i u prvenstvu s pobjedom...

Zadar - Split 1-2

Poluvrijeme 1-0: Strijelci: 1-0 Ivančić (11.), 1-1 Bilić (54.), 1-2 Bilić (78-11m). Igrač utakmice: Mate Bilič.Sudac: Marijo Strahonja 6 iz Zagreba. Žuti karton: Vojnović, Rugašević (Spl) te Ješe, Muić, Ikić, Matković (Zad). Crveni karton: Ješe (drugi žuti u 76. minuti) Igralište u Stanovima. Gledatelja: 800

ZADAR (3-4-1-2): Matković 6 - Ikić 6 (od 86. Šimurina), Ješe 5, Sarić 5,5- Bilaver 6, Muić 5,5 (od 46. Surać 5,5), Hrgović 6 (od 70. F.Čirjak 6), L. Čirjak 6 - Weitzer 6,5 - Ivančić 6,5, Terkeš 6,5

RNK SPLIT (4-4-2): Vuković 7 - Ibriks 6,5, Galović 6, Glumac 6, Rugašević 6- Belle 5,5 (od 82. Kvesić-), Vojnović 6, Vidović 6, Erceg 6 (od 89. Glavina) - Bagarić 6,5 (od 70. Roce 6,5), Bilić 7,5

23. rujan 2024 23:32