Nenad Dugi/CROPIX
PRVA HNL

Lučko i Osijek podijelili bodove u Kranjčevićevoj, Cibalia uzela puni plijen protiv Lokosa

Piše: Damir DobrinićObjavljeno: 06. travanj 2012. 22:41

U prvoj utakmici 25. kola Prve HNL Lučko i Osijek podijelili su bodove (2-2). Momčad i Lučkog povela je s bijele točke u 28 minuti. Sarić je vanjskom prekrasno proigrao Raka kojeg je u šesnaestercu prekršajem zaustavio Lukačević. Budući da je pred Rakom bio samo vratar Vargić, sudac Vlado Svilokos pokazao je braniču Osijeka i crveni karton.

Potom je uslijedio mali show suca Svilokosa koji mu baš i nije trebao. Sarić je pucao s bijele točke, a Vargić je njegov udarac obranio. Problem je bio u tome što isključeni Lukačević još nije napustio teren, pa kada je to shvatio, Svilokos je opravdano ponovio kazneni udarac. No, to se dogodilo samo zbog njegove pogreške. U drugom pokušaju Sarić nije imao problema, mirno je pogodio za vodstvo.

Zbog Svilokosovog previda Osječani su doslovce poludjeli, a među najglasnijima bio je njihov novi predsjednik Zdravko Josić koji je nervozno vikao iz svečane lože.

Nakon toga Osijek je izjednačio pogotkom Peroševića u 45. minuti. U nastavku sličan scenarij. Rak je doveo domaćine u vodstvo u 75. minuti, a Perošević je deset minuta kasnije udarcem s bijele točke postavio konačnih 2-2.

LOKOMOTIVA - CIBALIA 1-2

Cibalia se nakon prave rezultatske katastrofe u polufinalu Kupa Hrvatske osladila pobjedom u Maksimiru. Kvalitetnom igrom, posebice u prvome dijelu, Vinkovčani su stigli do punog plijena. I to bez četvorice važnih igrača.

1:0 - Kramarić (5)

Župarić je u kaznenom prostoru očigledno povlačio Šituma, a sudac Vučemilović-Šimunović pokazao je na bijelu točku. Kramarić je precizno gađao za vodstvo Lokosa.

No, rezultatski hendikep nije skresao krila gostima, koji su se ubrzo razgoropadili i zagospodarili maksimirskim travnjakom.

1:1 - Kresinger (17)

Tomšić je izgubio loptu na 30-ak metara od Cibalijinog gola i uslijedio je brzi mat u dva poteza. Matoš je dugom prizmenom loptom proigrao Kresingera, a stasiti napadač pobjegao zadnjoj liniji Lokosa, prešao i vratara Picaka pa mirno poentirao.

Monotoniju utakmice sredinom prvoga dijela razbili su Kramarić pokušajem glavom, pa i Tomislav Ivković koji je svoju momčad pokušao razbuditi i izmjenom (Tomšić - Peko). Ali, neuspješno...

1:2 - Bartolović (40)

Vinkovčani su školskom akcijom poveli u 40. minuti. Vitaić je dugom dijagonalom pronašao Pavličića, koji je idealno s desne strane poslužio Bartolovića. Iskusni ofenzivac Cibalije bez problema je s pet metara na drugoj vratnici matirao Picaka.

Cibalia je potpuno zasluženo otišla na odmor s pogotkom viška. Crveni su bili bolja momčad, dok su Lokosi, osim u uvodnim minutama utakmice, podbacili.

Samir Toplak znao je kako u Maksimiru stići do pozitivnog rezultata. Cibalia se u nastavku igre potpuno povukla i čekala prigode za kontranapade preko Bartolovića i Kresingera. Veliku prigodu Lokosi su imali u 80. minuti. Antolić je prošao desnom stranom, ubacio u sredinu gdje Mesarić glavom iz blizine tuče ravno u Matkovića.

Lokomotiva i Cibalia nisu odigrale atraktivno, ali se igračima jedne i druge momčadi ne može zamjeriti na htijenju i zalaganju. Ipak, skauti Red Bulla i Udinesea koji su gostovali na jučerašnjoj utakmici u svoje će se sredine vratiti praznih bilježnica...

Rezultati 25. kola Prve HNL:

Lokomotiva - Cibalia 1-2 (Kramarić 5-11m / Kresinger 18, Bartolović 39)

Lučko - Osijek 2-2 (Šarić 28-11m, Rak 75/ Perošević 45, 85-11m)

---------------------------------------------------

16. Varaždin 23 2 3 18 16:49 8 - izbačen iz Prve lige zbog 2 neodigrane utakmice

25. rujan 2024 00:21