Goran Sebelic/Cropix
ISTRA BOLJA OD INTERA

Hrvoje Štrok srušio Rijeku na Kantridi i gurnuo je u borbu za opstanak, pobjeda Zadra

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 07. travanj 2012. 16:44

U prvi subotnjim utakmicama 25. kola Prve HNL Zadar je u Stanovima svladao Split sa 2-1 (0-1). Goste je u vodstvo u 14. minuti doveo Ante Vitaić, no u nastavku utakmice totalni preokret. Prvo je Mršić zabio za 1-1 u 52. minuti, a četiri minute kasnije Banović je postavio konačni rezultat.

Junak drame na Kantridi bio je kapetan zagreba Hrvoje Štrok. Veznjak 'pjesnika' lukavim pogotkom iz slobodnog udarca gurnuo je Rijeku u grčevitu borbu za opstanak. Iako je Rijeka imala jalovu inicijativu momčad Dražena Beseka očito se u zadnje vrijeme specijalizirala za igru u gostima. Naime, u posljednja tri gostujuća HNL dvoboj pobijedili su sva tri puta.

Istra 1961 je na stadionu Aldo Drosina u Puli svladala Inter iz Zaprešića sa 2-1 (1-1).

Rijeka – Zagreb 0-1 (Štrok 36)

Zadar – Split 2-1 (Mršić 52-11m, Banović 56 / A. Vitaić 14)

Istra 1961 – Inter 2-1 (Belle 24, Bačelić-Grgić 73-11m / Šarić 16)

Šibenik – Dinamo 0-3 (Sammir 15, 90, Badelj 53)

Hajduk – Karlovac 1-0 (Vukušić 57-11m)

Lokomotiva - Cibalia 1-2 (Kramarić 5-11m / Kresinger 18, Bartolović 39)

Lučko - Osijek 2-2 (Šarić 28-11m, Rak 75 / Perošević 45, 85-11m)

Rijeka - Zagreb 1-0 (Štrok 36)

Rijeka: Lisjak - Miloš, Drpić, Čagalj, Tadejević-Palibrk, Krellach, Živulić, Čaval, Močinić-Sivonjić

Zagreb: Vidaković-Pelaić, Pavlović, Oršulić, Štiglec-Trebotić, Maleš, Šovšić - Abdurahimi, Medić, Jurendić

81.minuta - Čaval je tukao, Rijeka napada,ali ne može do izjednačenja

66.minuta - Pritisak Rijeke se nastavlja, još su jednu veliku šansu promašili

62.minuta - Najbolja šansa Rijeke, Sarčinović se našao u dobroj poziciji unutar kaznenog prostora,ali je vratar Zagreba obranio udarac

55.minuta - Rijeka pritišće. Stepčić je postigao pogodak,ali je bio u nedozvoljenoj poziciji

45. minuta - Zagreb je zaprijetio još dva puta,ali nije došlo do povećanja vodstva

36.minuta GOOL Štrok je izveo slobodan udarac s slijeve strane te je iznenadio vratara gađajući prvu vratnicu, Armada je pogodak bivšeg igrača nagradila pljeskom

33.minuta- Prva konkretna prilika za Zagreb, nakon pogreške Drpića, Abdurahimi se našao u prilici ali je pucao previsoko

30.minuta - Prvi zvižduci se čuju na stadionu nakon što je Zagreb domaćinima sakrio loptu, nema očekivanog pritiska Rijeke

28.minuta - Još nema pogodaka na Kantridi, igra se čvrsto, a pravih prilika nije bilo. Gosti su izveli dva udarca iz kuta. Ilija Sivonjićje napustio igru

Minuta šutnje održala se za preminulog bivšeg igrača Rijeke i reprezentativaca Dubravka Pavličića

Zadar - Split 2-1 (Mršić 52-11m, Banović 56/Vitaić 14)

Zadar: Ježina - Prahić, Fuštar, Jonjić - Sarić, Jerbić, Banović, Begonja, Vasilj - Mršić-Tokić

Split: Zagorec - Marčić, Križanac, Vidić, Rašić - Vitaić, Čilić, Tešija-Čop. Erceg, Rebić

56.minuta - Mršić ubacio, Banović je zabio

52.minuta - GOOL Mršićje realizirao udarac s bijele točke

50.minuta - Prahić je dobio drugi žuti, isključujući karton

27.minuta - Crveni karton dobio je Ante Rebić

14.minuta GOOL Po desnoj strani prošao je Čop te je nabacio na glavu Vitaiću koji zabija za vodstvo

21. rujan 2024 02:43