1. HNL

Lokosi u nadoknadi sredili HD

Piše: HinaObjavljeno: 20. rujan 2013. 22:18

U prvoj utakmici 10. kola Prve hrvatske nogometne lige Lokomotiva je u petak na Maksimiru pobijedila Hrvatski dragovoljac sa 2-1, pa sada, kao i vodeći Dinamo, ima 20 bodova.

Hrvatski dragovoljac je poveo u 25. minuti golom Stipe Bačelića-Grgića, a izjedanačenje Lokomotivi donio je Ivan Lendrić u 47. Pobjednički gol za "lokose" zabio je Ante Budimir u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Na ljestvici vode Dinamo i Lokomotiva sa po 20 bodova, ali Dinamo ima utakmicu manje, u nedjelju gostuje kod Osijeka. Slijede Hajduk i Rijeka sa po 19 bodova, a Hrvatski dragovoljac je ostao na 8. mjestu sa 6 bodova.

Lokomotiva – H. dragovoljac 2:1 (Bačelić-Grgić 25', Lendrić 47', Budimir 90')

ZAGREB Stadion u Maksimiru. Gledatelja 300. Sudac: Igor Pristovnik

LOKOMOTIVA 4-3-3: Šarlija, Gorupec, Puljić, Mesarić, Bručić, Trebotić, Chago, Šovšić (od 79. Pajač), Mišić, Lendrić (od 67. Budimir), Šitum

Hrvatski dragovoljac 4-2-3-1: Čović, Kluk, Špehar, Gregov, Tomić, Brtan, Jakšinić, Jazvić (od 55. Jajčinović), Bačelić-Grgić (od 81. Rašić) -, Zlatar , Sivonjić (od 69. Zubak)

REZULTATI 10. KOLA,

Petak - Lokomotiva - Hrvatski dragovoljac 2-1 (Lendrić 47, Budimir 90+3/ Stipe Bačelić-Grgić 25)

Subota - Slaven Belupo - Split (15 sati), Hajduk - Zadar (19 sati)

Nedjelja - Osijek - Dinamo (15 sati), Istra 1961 - Rijeka (19 sati)