Antonio Mance (arhiva)

MARKO MRKONJIC/CROPIX Cropix
ZAIGRAO I ŠPANJOLAC

Uvjerljivo slavlje Bjelice i društva: Vratio se jedan od najskupljih igrača Osijeka, zabili bivši dinamovac i hajdukovac

Priliku su dobili oni koji su protiv Hrvatskog dragovoljca u Kranjčevićevoj odigrali malo ili nimalo
Piše: Gradimir ĐukarićObjavljeno: 09. veljača 2022. 19:36

OSIJEK - BELIŠĆE 3:0 (1:0 Topčagić (3), 2:0 Caktaš (43), 3:0 Leovac (58))

Stadion: Gradski vrt, gledatelja: 200 Sudac: Dario Bel

OSIJEK: Malenica, Ndockyt, Bralić, Čeberko, Leovac. Barri, Brlek, Petković, Caktaš, Hiroš, Topčagić. još su igrali: Barešić, Hanuljak, Cvijanović, Mance, trener: Nenad Bjelica

BELIŠĆE: Stanić, Kovačić, Damjanović, Slapić, Zebec, Pačar, Anić, Vinogradac, Poljak, Anočić, Radovanović, još su igrali: Vranković, Matasović, Žaja, Grgić, Ajduković, Horaček, Batinić, Pavlović, Greganić, Ajazi, trener: Davor Rupnik

Nogometaši Osijeka bili su raspoloženi u pripremnoj utakmici protiv trećeligaša Belišća. Završilo je 3:0 (2:0) u utakmici u kojoj su priliku dobili oni koji su protiv Hrvatskog dragovoljca u Kranjčevićevoj odigrali malo ili nimalo uključujući Miju Caktaša te Španjolca Diega Barrija, posljednjeg pojačanja bijelo-plavih u prijelaznom roku, koji je odigrao prve minute u dresu Osijeka.

Već u trećoj minuti bijelo-plavi su poveli, iz kuta je ubacio Caktaš, a najviši u skoku bio je Topčagić. Uslijedio je dio igre u kojem je Belišće bilo opasnije, prvo Radovanović, a onda i Anočić našli su se u velikim prilikama da rezultat vrate u egal. Odgovorio je Osijek s nekoliko dobrih pokušaja, a u 43. minuti su povećali prednost. Pucao je Caktaš, lopta je na putu do vrata okrznula nekog od igrača Belišća i završila u mreži. U 50. Anočić je snažnim šutem s ruba kaznenog prostora zatresao vratnicu i to je ostala najbolja prilika gostiju. Za 3:0 zabio je Leovac sjajnim golom s ruba kaznenog prostora nakon ubačaja Bralića

Antonio Mance, drugo najskuplje pojačanje u Osijekovoj povijesti iza Miereza, u utorak se priključio treninzima Osijeka nakon što je nedavno raskinuo ugovor o posudbi s njemačkim drugoligašem Erzgebirge Aueom, a već u srijedu je odigrao utakmicu za bijelo-plave. U povratničkih pola sata nije se upisao u strijelce, ali je imao dva-tri dobra pokušaja.

Vraća se Grgić?

Rješenje za poziciju desnog beka na kojoj je Osijek ostao bez alternative nakon ozljede Karla Bartoleca moglo bi se pronaći unutar vlastitih rezervi. Moguće je, naime, kako će Nenad Bjelica s posudbe iz Slaven Belupa prije vremena povući Alena Grgića. Eventualni povratak mogao bi se dogoditi idući tjedan. Grgić je za momčad iz Koprivnice odigrao devet utakmica i postigao dva pogotka.

05. listopad 2024 05:10