Vladimir Dugandžić / Cropix
PRVA HNL

Kelava i Morales režirali pobjedu Dinama, Hajduk opet tragičan, Split prema Europi!

U subotu se kompletira 27. kolo Prve hrvatske nogometne lige. U prvom dvoboju dana Osijek i Rijeka podijelili su bodove u Gradskom vrtu odigravši bez golova
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 30. travanj 2011. 20:57

ŠIBENIK - DINAMO 0-2 (Morales 57, Rukavina 90-11m)

90. minuta - Blažević je srušio Rukavinu, a sudac je pokazao na 11 metara. Vratar Šibenika je dobio crveni karton, a na gol je morao napadač Jelić. Rukavina nije imao težak posa, Dinamo vodi 2-0.

71. minuta - Kelava čudesnim obranama spašava Dinamo.

57. minuta - Morales je iz slobodnog udarca prebacio živi zid i matirao Blaževića.

25. minuta - Tomečak je pokušao iz slobodnog udarca, ali Blažević je bio na visini zadatka.

20. minuta - Jelića je srušio Kelava, a sudac je svirao jedanesterac za Šibenik! Međutim, vratar Modrih se iskupio za pogrešku, te je obranio udarac Bačelića-Grguća s bijele točke.

4. minuta - Bačelić-Grgić je ubacio u šesnaesterac, a Kartelo je pucao preko gola.

ŠIBENIK: Blažević - Bulat, Kartelo, Fuštar - Čulić, Husmani, Krišto, Tokić - Jakoliš, Bačelić-Grgić - Jelić;

DINAMO: Kelava - Tomečak, Mesarić, Tonel, Cufre - Brezovec, Chago - Palić, Badelj, Kramarić - Beqiraj.

HAJDUK - CIBALIA 1-2 (Čop 12/Prgomet 13, Čuljak 60)

Kraj utakmice!

89. minuta - Crveni karton dobio je Bulku zbog udaranja suparničkog igrača.

60. minuta - Slična akcija kao kod prvog pogotka, samo su Čuljak i Prgomet zamijenili uloge. Cibalia vodi 2-1, a navijači se ponovno rugaju s Hajdukom.

42. minuta - Prgomet je centirao iz kornera, Jurić pucao glavom, a Radošević sjajno obranio. Gosti su mogli zabiti i nakon 'odbijanca', ali lopta je zapela u gužvi. U zadnjih 15-ak minuta Cibalija je puno bolja.

36. minuta - Vejić je u posljednji trenutak blokirao udarac Čuljka. Lopta bi ušla u praznu mrežu,budući da je Radošević neoprezno izletio.

16. minuta - Ponovno je zaplivala domaća obrana, a Čuljak je loše pucao glavom.

13. minuta - Odmah izjednačenje. Velika pogreška Jozinovića, Čuljak mu je oteo loptu i vratio za Prgometa koji je pogodio za 1-1.

12. minuta - Krasna akcija. Izgledalo je kao da će Andrić pucati iz slobodnog udarca s 30 godina, a on je samo podvalio loptu za Tomasova, koji je proigrao usamljenog Čopa. Napadač Hajduka nije mogao promašiti iz blizine.

HAJDUK: Radošević - Bulku, Vejić, Maloča, Jozinović - Tičinović, Andrić, M. Ljubičić, Tomasov - Čop, Vukušić;

CIBALIA: Mašić - Božić, Lučić, Duvnjak, Rugašević - Parmaković - Mazalović, Jurić - Prgomet, Kresinger, Čuljak.

ISTRA 1961 - VARAŽDIN 2-0 (Linić 38,Šehić 80-11m)

90. minuta - Jedanestrac za goste nakon rušenja Glavine! Šafarić je s bijele točke pucao preko vrata.

80. minuta - Krklec je srušio Šehića, penal za Puljane. Siguran izvođač bio je Šehić!

38. minuta - Alimi je ukrao loptu Conjaru, koji je vratio povratnu loptu za Linića. Iskusni veznjak ju je dočekao na 12-13 metara od gola i lagano pospremio u mrežu.

20. minuta - Alimi je sjajno pucao, Krklec još bolje obranio.

13. minuta - Kovačević je pucao s desne strane, lopta je prohujala pokraj vratnice.

ISTRA 1961: Škorić - Sušić, Barišić, Milenković, Kacić - Kovačević, Anđelković - Belle, Linić, Roce - Šehić;

VARAŽDIN: Krklec - Šimek, D. Škvorc, Conjar, Kvesić - Šafarić, Brlečić - Glavica, Glavina, F. Škvorc - Vugrinec;

ZADAR - HRVATSKI DRAGOVOLJAC 1-0 (Mršić 42)

Utakmica je završena!

42. minuta - Antonio Mršić je iz slobodnog udarca s 25 metara matirao Vidakovića!

30. minuta - Zadar je puno bolji, pogodili su čak dvije vratnice, ali mreža Vidakovića se nije tresla... Tragičar u obje situacije bio je Santini.

16. minuta - Vasilj je pucao, Vidaković sjajno brani.

ZADAR: Gluić - Puljić, Skočibušić, Glumac - J. Bilaver, Pezo, Begonja, Banović, Vasilj - Mršić, Santini;

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Vidaković - Marković, Grgić, Kešinović, Kukoč - Plazonić - Jazvić, Čordaš, Rašić, Švarić - Vrnoga de Gregorio;

INTER - SPLIT 0-2 (Vitaić 5, Serdarušić 29)

Splićani su u najvažnijem susretu 27. kola pobijedili Inter u zaprešiću sa 2-0 i tako stigli u predvorje Europe. Katalinićeva momčad pokazala se kao preveliki zalogaj za 'Lonačarevićeve bebe' i sa pet bodova prednosti Splićani su na milimetar od kvalifikacija Europske lige. Od početka Crveni su se postavili kao autoritet i već nakon pola sata riješili su pitanje pobjednika. U 5. minuti Ante Vitaić je iz slobodnog udarca s više od 20 metara iznenadio 'zaspalog' Santinija, a sve je riješio Serdarušić u 28. minuti nakon što je pobjegao kompletnoj obrani domaćina, pa i vratarau Santiniju. Do kraja utakmice Split je bez problema održavao vodstvo!

Utakmica je gotova!

29. minuta - Seriju pogrešaka nogometaša Splita iskoristio je Serdarušić! Split je na milimetar od Europa lige!

5. minuta - Ante Vitaić je iz slobodnog udarca prevario Santinija!

Utakmica je počela!

INTER: Santini - Herceg, Barišić, Gulić, Balić - Blažević, Šarić, Todorčev, Oršić - Trajkovski, Budimir;

SPLIT: Vuković - Marčić, Križanac, Vidić, Budiša - Šimić, Vitaić - Serdarušić, Pehar, Rašić - Golubović.

OSIJEK - RIJEKA 0-0

U prvom susretu subotnjeg programa HNL-a Osijek i Rijeka su remizirali bez golova. Igrač utakmice u Gradskom vrtu bio je gostujući vratar Lisjak kojemu Riječani mogu zahvaliti što kući nose bod.

Gosti su imali više od igre u prvih 45 minuta, no u nastavku se odnos snaga potpuno promijenio. Osječani su redali priliku za prilikom, ali raspoloženog Lisjaka nisu uspjeli svladati.

24. rujan 2024 18:32