ZADAR - HAJDUK 1:1

Hajduk se ispromašivao u Zadru, Mijo Caktaš donio Bijelima mršavi bod!

Vukoviću je poništen čisti gol, a Kouassi je promašio čisti zicer, sa sedam metara mogao je birati u koju će stranu poslati loptu, ali je gađao pored stative
Piše: Alen OrlićObjavljeno: 16. ožujak 2013. 16:00

Hajduk je zaostao još jedan korak u utrci za drugim mjestom, u Stanovima kod Zadra Splićani su izvukli samo bod, utakmica je završila bez pobjednika (1-1), pa su „bijeli“ ostali ostali na dva boda iz drugoplasirane Lokomotive, a izjednačili su se s Rijekom na trećoj poziciji.

Hajduk nije uspio napraviti potpuni preokret u jednoj solidnoj, zanimljivoj utakmici u kojoj je Hajduk bio bolji, imao je i puno bolje šanse, dva puta su gađali okvir gola, poništen im je regularni gol Vukovića, a nevjerojatno je kakav je zicer promašio Kouassi. Previše je to da bi ovakav Hajduk pobijeđivao.

Krstičević nije mogao ni zamisliti lošiji scenarij od onoga koji se zbio na početku utakmice u Stanovima: Hajduk je primio gol već nakon točno 26 sekundi je prošlo kad je Banović iz blizine matirao vratara Kalinića koji je na vratima mijenjao suspendiranog Blaževića. Prva Kalinićeva intervencija bio je odlazak po loptu u mrežu.

Kako je poluvrijeme odmicalo Hajduk je kontrolirao igru, a Zadar se povukao u svoju kućicu s idejom da iz kontranapada pokušaju kazniti Splićane. Zadrani su imali jednu dobru šansu kad je Perica tukao, a Kalinić dobro obranio dok je Hajduk žešće prijetio, prečku je pogodio Stojanović, a na isteku poluvremena okvir vratiju iz slobodnjaka zatresao je i Caktaš.

Caktaš je zabio gol za 1-1, u 33. minuti kada je uklizao na prvu stativu na centaršut Stojanovića sa lijeve strane, podmetnuo je nogu i skrenuo loptu u mrežu u bliži kut. Nije bilo zaleđa kod gola Vukovića koji je poništen u 54. minuti, zakazao je prvi pomoćnik Modrić.

Vukoviću je poništen čisti gol, a Kouassi je promašio čisti zicer, sa sedam metara mogao je birati u koju će stranu poslati loptu, ali je gađao pored stative. Hajduk je bio bolji u nastavku, čvršći i konkretniji, ali svoje šanse nije realizirao, čisti gol im je poništio sudac, neke su šanse promašili, a neke je skinuo vratar Zadra Gluić. Mršić je u završnici imao najbolju šansu za Zadar, Kalinić je obranio, ali sve u svemu Hajduk je zaslužio više od boda u Stanovima...

ZADAR - HAJDUK 1:1 (Banović 1, Caktaš 33)

Zadar: Gulić, Vasilj (Heister 74), Sarić, Begonja, Buljat, Jerbić, Banović (Surać 62), Perica, Prahić, Ljubović (Bilaver 20), Mršić

Hajduk: Kalinić – Stojanović (Elez 90), Lima, Milić, Jozinović – Vršajević, Plazonić – Jakoliš (Sušić 79), Caktaš, Kouassi – Vuković.

REZULTATI 24. KOLA PRVE HNL,

Petak:

Zagreb - Lokomotiva 2-4 (Ćurjurić 45, Abdurahimi 50 / Pjaca 12, Antolić 44, Bručić 53, Barbarić 55)

Slaven Belupo - Osijek 0-0

Inter - Split 0-0

Subota:

Cibalia - Rijeka 0-1 (Benko 17)

Istra 1961 - Dinamo 0-0

Nedjelja:

Zadar - Hajduk 1-1 (Banović 1 / Caktaš 34)

KRAJ

86. minuta - Mršić se našao u dobroj prilici, pucao je iskosa, ali je Kalinić obranio i poslao loptu u korner

70. minuta - Vuković je pucao sa 17 metara, lopta je otišla pored gola

60.minuta - Torcida je upalila baklje, a Begonja nakon kornera glavom, Kalinić brani. Kouassi idealno do Gige koji tuče sa 12 metara, Gluić brani

55. minuta - Tukao je Jozinović sa 20 metara, Gluić je odbio, a Kouassi promašuje vrata sa 6 metara

49. minuta - Mršić je pucao s 20 metara daleko od gola

46. minuta - Utakmica se nastavila

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

45+1. minuta - Caktaš je zatresao vratnicu

35. minuta - Ponovno je ubacio Stojanović, a Caktaš je tukao pored gola

33. minuta - GOOL Dosad ponajbolji hajdukovac Stojanović je odlično ubacio prizemnu loptu, natrčao je Caktaš i sa 6 metara izjednačio rezultat

24. minuta - Stojanović je krasno primio loptu unutar 16-erca te je iz okreta iz voleja zatresao vratnicu

18. minuta - Vuković je dobro pucao glavom, Gulić je izbacio u korner

17. minuta - Kouassi je pao u kaznenom prostoru, sudac je samo odmahnuo rukom

12. minuta - Buljat je umalo prevario svog vratara, na njegovu sreću, lopta koju je pokušao presijeći otišla je u korner

9. minuta - Perica je pokušao s 11-12 metara, Kalinić je obranio prizemni šut

1. minuta - GOOL Lijepu akciju su odigrali Perica i Banović koji je izbio sam ispred Kalinića i sa 7-8 metara ga savladao.

1. minuta - Počela je utakmica

22. rujan 2024 04:31