SLAVEN B. - HAJDUK 0:2

Hajduk nadigrao Slaven Belupo u Koprivnici, ali i ostao bez oba stopera!

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 16. veljača 2013. 10:33

Zaslužena pobjeda Hajduka na teškom gostovanju u Koprivnici , na blatnjavom i za igru zahtjevnom terenu. Splitska je momčad prikazala znatno bolju igru od domaćih, od početka su igrači Miše Krstičevića dominirali, stvarali prigode i na velika iskušenja stavljali obranu Slaven Belupa.

Dobili su Splićani bitku na sredini terena, Ruben Lima i Franko Andrijašević potpuno su nadigrali Igora Bubnjića i Stjepana Genga. Slavenovi napadači uglavnom su promatrali utakmicu, rijetko su lopte dolazile do njih. Put ka pobjedi Hajduku je otvorio stoper Jonjić u ranoj fazi utakmice, bio je previsok u skoku pred Slavenovim tornjevima Pranjićem i Kokalovićem.

Mogli su Splićani do poluvremena imati i osjetnije vodstvo, ali mogao je i Slaven poravnati kada je Glavica imao matnu situaciju. Spasio je Splićane Blažević, bila je to jedina njegova ozbiljna intervencija u 90 minuta igre.

Slabi Bubnjić je početkom nastavka olakšao posao gostima, neoprezni prekršaj na Miloviću osigurao mu je raniji odlazak pod tuš. U istom je smjeru išao i snažni Milović, nije mogao nastaviti igru pa je Krstičević na stopera postavio polivalentnog Limu, a prigodu da se pokaže dobio je novak Zoran Plazonić.

S igračem manjka Slaven je bio još manje opasan za Blaževića, bilo je i malo nervoze kada je strijelac Jonjić stradao u jednom sudaru, ljutio se Krstičević pa ga je sudac poslao na tribinu. I Jonjić je morao u bolnicu.

Hajduk je tako u jednoj utakmici ostao bez oba stopera, ali ne i bez bodova. Sve dvojbe otklonio je Giga Vuković, spretno je reagirao pred Pelinom i potvrdio upečatljivu pobjedu Splićana u hladnoj Koprivnici.

Slaven Belupo - Hajduk 0:2 (Jonjić 16', Vuković 82')

KOPRIVNICA - Gradski stadion. Gledatelja 2500. Sudac: Domagoj Vučkov (Rijeka).

SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Pelin - Purić, Kokalović, Pranjić, Maras - Geng, Bubnjić - Glavica, Rak, Delić - Vugrinec.

TRENER: Roy Ferenčina.

HAJDUK (4-4-1-1): Blažević - Oremuš, Jonjić, Milović, Jozinović -, Andrijašević, Lima - Vršajević, Caktaš, Maglica - Vuković.

TRENER: Mišo Krstičević.

Rezultati susreta 20. kola Prve HNL:

Subota:

Istra 1961 - Lokomotiva 2:2 (Bačelić-Grgić 17, 49-11m/Boras 35, Kramarić 90-11m)

Cibalia - Osijek 2:0 (Mazalović (18-11m, 58-11m)

Slaven Belupo - Hajduk 0:2 (Jonjić 16, Vuković 82)