RIJEKA - PRESTATYN T. 5:0

Fantastični Riječani petardom ispratili Velšane, Leon Benko zabio tri pogotka glavom!

Piše: Nikola LipovacObjavljeno: 18. srpanj 2013. 14:19

Nogometaši Rijeke već su takoreći u prvoj četvrtini prve utakmice protiv velškog Prestatyn Towna odlučili pitanje prolaska u 3. pretkolo Europske lige (ždrijeb ovaj petak), a u posljednjih pola sata nadmetanja na ugodno popunjenoj Kantridi dokrajčili goste još trima pogocima za krajnjih 5-0.

Dva brza Benkova pogotka glavom i još dvostruko više prigoda u prve 23 minute protiv suparnika koji je prijetio samo iz prekida osokolili su momčadi Matjaža Keka i već sredinom prvog dijela bilo je samo pitanje s koliko će se lopti u mreži kući vratiti velški amateri, koji su došli sa samo pet zamjena i jedva izdržali kvarnersku sparinu...

Kek je iznenadio s Tomečakom na lijevom stražnjem boku umjesto najavljenog Škarabota, koji nije bio ni na klupi, na desnom je bio Boras, a u stoperskom paru s kapetanom Kneževićem debitirao Lešković. Iako su gosti prvi zaprijetili, nakon kornera u 4. minuti, Vargić je obranio, domaći su brzom pas-igrom zagospodarili travnjakom i usmjerili igru samo na jedna vrata, ona gostiju.

U 8. minuti Alispahić je pogodio vratnicu, a u 19. brza akcija Riječana, Ajayi za Tomečaka, ovaj je ljevicom centrirao, a Benko glavom pogodio za 1-0. Nekoliko minuta kasnije Jugović je s desnog krila potražio Benkovu glavu, a najbolji strijelac naše lige prošle sezone ponovno pogodio, ovaj put suprotni kut. Gosti su zaprijetili tek u 27. minuti, opet nakon kornera, no Stevens je netočno gađao...

Nakon odmora, Tomečak i Boras su zamijenili strane, domaći su ostali podjednako opasni s bokova, ali gosti se nisu predavali, željeli su barem zabiti gol, ali nisu prišli 16-ercu Riječana. Ubrzo je Kek uveo novopridošlog Krstanovića i prešao na klasičnih 4-4-2, s dvojicom skakača. I treći pogodak Benko je zabio glavom, ovaj put na Borasov centaršut sdesna, a za četvrti je asistirao ostavivši loptu Jugoviću za udarac ljevicom i potom izašao iz igre da se sačuva za Poljud. Za krajnjih 5-0 je u 85. minuti pogodio Zlomislić, izdaleka, ljevicom.

RIJEKA - PRESTATYN TOWN 5:0 (Benko 19, 23, 60, Jugović 67, Zlomislić 85)

Poluvrijeme: 2-0.

Sudac: Carlos Gomez (Španjolska) 7.

Žuti kartoni: Brezovec (RI), Hessey, Parker, Kemp (PT).

Igrač utakmice: Leon Benko.

Stadion: Kantrida. Gledatelja: 7500.

RIJEKA: Vargić - Boras, Leškovć, Knežević, Tomečak - Brezovec, Maleš (Zlomislić 59) - Jugović, Alispahić (Krstanović 50), Ajayi - Benko (Čulina 69)

PRESTATYN TOWN: Roberts (Hill-Dunt 87) - Davies, Hessey, Hayes, Parker - Stones, Owen (Kemp 69) - Holmes, Gibson, Stephens - Parkinson

Kraj

90.+ minuta - Ajayi je umalo prebacio vratara gostiju s pola igrališta, lopta je otišla malo pokraj gola

86. minuta - Jugović je tukao malo pokraj gola

85. minuta - GOOL Zlomislić je s 20-ak 30 metara potegao te je zakucao loptu u mrežu

81. minuta - Brezovec je ponovno probao, Roberts je ovaj put imao lagan posao

75. minuta - Brezovec je zatresao vratnicu s vrha 16-erca

69. minuta - Benko je napustio teren uz ovacije Armade

67. minuta - GOOL Jugović je zakucao loptu u mrežu s vrha 16-erca nakon prekrasne akcije Riječana

61. minuta - Nakon akcije Jugovića i Ajayija, Benko je pokušao ugurati loptu u gol s nekoliko metara, s crte je očistio Hayes

60. minuta - GOOL Benko je zabio i svoj treći pogodajk na utakmica glavom, ovaj put nakon ubačaja Brezovca

57. minuta - Krstanović je lijepo odigrao za Benka, ipak je vratar gostiju pravovremeno istrčao i pokupio loptu

55. minuta - Krstanović je probao, ali njegov udarac je obranio Roberts

50. minuta - Krstanović je zamijenio Alispahića, a navijači su ga pozdravili ovacijama

46. minuta - Utakmica se nastavila

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

42. minuta - Brezovec je dobio žuti karton

37. minuta - Alispahić je zakasnio na loptu poslije ubačaja Borasa

33. minuta - Alispahić je pucao iz neposredne blizine, ovaj put je pogodio vratara Robertsa

29. minuta - Benko je tukao iz okreta, vratar se snašao i gurnuo loptu u korner

27. minuta - Stephens je tukao malo pokraj desne vratnice

26. minuta - Alispahić se sjurio sam na vratara Prestatyna, ipak nije uspio poentirati

23. minuta - GOOL Benko je zabio još jedan gol glavom, ovaj put nakon ubačaja Jugovića

19. minuta - GOOL Tomečak je prošao lijevom stranom te je ubacio, najviši u skoku je bio Benko koje je glavom zatresao mrežu

18. minuta - Dinamična utakmica igra se na Kantridi u dobroj atmosferi

17. minuta - Owen je dobio žuti karton.

8. minuta - Jugović je kroz sredinu poslao za Borasa, on je poslao povratnu za Alispahića koji je pogodio stativu

7. minuta - Alispahić je dao povratnu za Borasa koji je tukao, ali se lopta od bloka odbila u korner

4. minuta - Parker je tukao glavom nakon ubačaja, Vargić se morao dobro ispružiti kako bi spasio vrata. Izbacio je loptu u korner

1. minuta - Utakmica je počela

22. rujan 2024 21:22