DINAMO PREGAZIO RIJEKU

Eksces zasjenio proslavu, tribine zazivale Vukojevića, Mamić napustio klupu!

Dinamo protiv Rijeke želi završiti sezonu bez poraza i proslaviti deseti naslov u nizu
Piše: Marijan ProjićObjavljeno: 29. svibanj 2015. 23:22

Scenarij proslave Dinamove “decime” bio je idealan. Rekord na tribinama, rani gol koji je potvrdio Rijeku kao “modru” mušteriju (4-0), deset tisuća balona kao simbol desete titule u nizu, a svojih pet minuta slave dobio je i maleni Dario Bogdanović, najmlađa osoba u Hrvatskoj kojoj je transplantirano srce, a koji je izveo početni udarac…

A onda je Dinamo ponovno potvrdio kako je pravi majstor uništiti si atmosferu. Igrala se 80. minuta, kada je Zoran Mamić pozvao rezervnog vratara Mikulića da upiše svoje prve minute u dresu Dinama. No, Ognjen Vukojević imao je drugačiji plan. Nošen skandiranjem tribina, Ogi je navukao dres s jasnom namjerom da uđe u igru. Nakon kraće prepirke, Vukojević je ostao ustrajan dok je Zoran Mamić iz protesta otišao u svlačionicu. U sve to se umiješao i Zdravko Mamić koji je iz lože presudio da će u igru Vukojević. Barem su tako sugerirale njegove geste...

Nesvakidašnja situacija bacila je mrlju na proslavu naslova jer nakon utakmice nitko nije pričao o proslavi već o incidentu.

- Nisam vidio. Bio sam koncentriran na igru - kazao je Ademi koji je u društvu Antolića izašao pred medije. Zoki je ostao u svlačionici. Nije htio niti uzeti pobjedničku medalju za 19. trofej u njegovoj karijeri.

Inače, Zoran Mamić je ušao u povijest kao prvi trener koji je zaključio sezonu u HNL-u bez poraza. U regiji je četvrti. Naime, Građanski je to napravio daleke 1928. godine. Savršen niz imao je i BSK iz Beograda koji je u sezoni 1930./31. imao deset pobjeda u isto toliko utakmica, a status nepobjedivih pripao je i generaciji Hajduka iz 1950., koji su upisali deset pobjeda i osam neodlučenih rezultata. Međutim, bitno je naglasiti kako sva tri kluba zajedno nisu u te tri sezone odigrala utakmica koliko je Dinamo imao u ovoj sezoni (36.).

DINAMO - RIJEKA 4-0

KRAJ UTAKMICE

80. min. - Zoran Mamić odlučio je kao treću zamjenu koristiti Mikulića i onemogućiti Ognjenu Vukojeviću da odigra barem koju minutu u oproštaju od Dinama. Vukojević se pobunio, krenulo je gromoglasno skandiranje s tribina "Ogi, Ogi, Ogi!", na što je trener modrih napustio klupu. Iz lože je pokušao intervenirati i Zdravko Mamić i na travnjak je ipak izašao Vukojević

73. min. GOOOOL!!! Vargić i četvrti put mora po loptu u mrežu nakon što Soudani zabija pokraj dvojice Rijekinih braniča s desne strane

64. min. GOOOOOL!!! Šimunović vuče sjajnu kontru u kombinaciji sa Soudanijem, u kaznenom prostoru ga ruši Mitrović, a Marko Pjaca realizira jedanaesterac

51. min. - Soudani i Machado smetaju jedan drugome nakon dobrog ubačaja Pivarića s lijeve strane i još jedna prilika odlazi u nepovrat

Kraj prvog poluvremena

27. min. GOOOOOL!!! Taravelov nakon udarca iz kuta glavom šalje loptu pod gredu, ona se odbija malo iza linije, a sudac opravdano dosuđuje pogodak

15. min. - Tomasov ulazi u priliku nakon dobrog dodavanja Sharbinija, obilazi Eduarda, ali vratar modrih naposljetku sprječava čisti pogodak

2. min. GOOOOOL!!! Nakon udarca Ćorića koji se probio u šesnaesterac gostiju, lopta dolazi do Pjace koji zabije za vodstvo prvaka

POČELA JE UTAKMICA!

Dinamo: Eduardo - Goncalo, Šimunović, Taravel - Matel, Machado, Ćorić, Ademi, Pivarić - Pjaca, Soudani

Rijeka: Vargić - Vešović, Samardžić, Mitrović, Tomečak - Močinić, Bradarić - Jugović, Sharbini, Tomasov - Balaj

23. rujan 2024 21:21