DINAMO - MARIBOR 2:1

Dinamo slavio protiv Maribora: Badelj se pogotkom oprostio od maksimirksih tribina!

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 22. kolovoz 2012. 21:34

Nogometaši Dinama pred svojim su navijačima u Maksimiru svladali Maribor s 2-1 u prvoj utakmici završnog, 4. pretkola Lige prvaka.

Dinamov kapetan Milan Badelj, koji je igrao posljednju domaću utakmicu za ''plave'' prije odlaska u HSV, iz antijunaka se pretvorio u heroja pobjede hrvatskog prvaka. Najprije je autogolom donio Mariboru izjednačenje, a potom je pogotkom u pravu mrežu osigurao Zagrepčanima prednost prije uzvrata u Ljudskom vrtu idući utorak.

Momčad Ante Čačića povela je već u desetoj minuti utakmice. Sammir je pucao s 30-ak metara, lopta se odbila na desnu stranu do Domagoja Vide koji ju je po zemlji poslao pred gol. Tamo ju je dočekao Duje Čop i lakoćom je smjestio u mrežu.

Dinamo je nastavio s pritiskom, ali kako je poluvrijeme odmicalo, on je bio sve manji. Kazna je stigla u 39. minuti. Goran Cvijanović je iskosa s desne strane izveo slobodni udarac, pucao je po zemlji, a Badelj je nespretno gurnuo loptu u gol Ivana Kelave.

Čop je u 44. minuti promašio s desetak metara, Josip Pivarić je u 66. minuti pucao koji centimetar pored vratnice, a sreća se Zagrepčanima napokon osmjehnula u 74. minuti. Čop je lijepo proigrao Badelja koji je iz drugog plana izbio sam pred Jasmina Handanoviča i zabio za pobjedu.

Prednost Dinama mogao je povećati Sammir koji je u 85. minuti iz slobodnog udarca pogodio vratnicu. No, istini za volju, mogli su ''plavi'' putovati u Sloveniju i s još kojom loptom u svojoj mreži. Dvaput je, naime, u odličnoj prilici bio Robert Berić, ali prvi je put poslao loptu pored stative, a drugi put je njegov udarac sjajno obranio Kelava.

Liga prvaka, 4. pretkolo, 1. utakmica:

Dinamo - Maribor 2-1 (Čop 10, Badelj 74 / Badelj 39 - ag)

DINAMO - MARIBOR 2:1 (Čop 10, Badelj 74/Badelj 39 ag.)

Dinamo Zagreb: Kelava, Šimunić, Tonel, Vida, Ademi, Leko (Peko 46), Sammir (Vrsaljko 87), Badelj, Pivarić, Rukavina (Beqiraj 57), Čop

Maribor: Handanovič, Mejač, Potokar, Rajčevič, Arghus, Filipovič, Ibraimi (Mezga 78), Cvijanovič, Mertelj, Tavares, Berić (Komazec 82)

KRAJ

90. minuta - Igrat će se četiri minute nadoknade

87. minuta - Vrsaljko je zamijenio Sammira

84. minuta - Slobodan udarac za Dinamo na rubu kaznenog prostora izveo je Sammir. Pucao je snažno i precizno, nažalost po Dinamo pogodio je vratnicu

82.minuta - Komazec je zamijenio Berića

81.minuta - Mezga je pucao iz slobodnog udarca s 23 metra iznad gola

80. minuta - Šimunić je dobio žuti karton

78. minuta - Mezga je zamijenio Ibraimija

77. minuta - Peko je bio neoprezan, lopta je došla do Berića, pucao je ali se Kelava ispriječio i spasio vrata Dinama

74.minuta - GOOL Čop je sjano gurnuo loptu u sredinu, Badelj je utrčao iz drugog plana te je sjajnim udarcem zakucao loptu u mrežu

68. minuta - Sjajna prilika za Maribor! Berić se našao sam ispred Kelave nakon sjajnog proigravanja Tavaresa, na sreću Modrih njegov udarac je završio pored vratnice

67. minuta - Tavareš je probao glavom, Kelava je bio siguran

64. minuta - Badelj je gurnuo na stranu za Pivarića, pucao je malo pored druge vratnice

62. minuta - Sammir je ubacio u sredinu za Ademija koji je glavom pucao preko gola

57. minuta - Beqiraj je zamijenio Rukavinu u napadu

57. minuta - Berić je pucao iznad gola

56. minuta - Sammir je ubacio iz kornera, obrana Maribora je očistila, lopta je došla do Tonela koji je pucao, a gosti su odbili u novi korner

53. minuta - Nakon ubačaja iz kornera lopta je došla do Badelja koji je pucao iz prve, ali lopta nije došla do gola kroz šumu noga

47. minuta - Filipovič je pucao dobro s 30-ak metara, lopta je otišla pored Kelavinog gornjeg lijevog kuta

46. minuta - Utakmica se nastavila. Peko je ušao umjesto Leke

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

44. minuta - Sjajna prilika za Dinamo! Pivarić je ubacio na drugu stativu, Šimunić je glavom vratio za Čopa, a on je iz prve probao, ipak nije dobro zahvatio lptu te je ona otišla kraj gola

39. minuta - GOOL Ibraimi je izveo slobodan udarac iskosa na rubu kaznenog prostora. Pucao je prizemno prema prvoj vratnici, a kapetan Badelj je u padu skrenuo loptu u vlastitu mrežu

38. minuta - Leko je dobio žuti zbog neopreznog starta nad Ibraimijem

34. minuta - Cvijanovićje ubacio u sredinu, a Berić je pravovremeno istrčao te je iz bliza glavom pucao preko gola

33. minuta - Vida je nabacio za Rukavinu u sredinu, a on je glavom pucao preko gola

31. minuta - Mertelj je zaradio žuti karton nakon starta s leđa na Duju Čopa

28. minuta - Vida je s leđa srušio Mejača te je dobio žuti karton

26. minuta - Najbolja prilika za Maribor. Cvijanović je pucao iskosa malo pored gola

25. minuta - Sammir je poslao povratnu loptu na 15 metara za Čopa, bio je u sjajnoj prilici, ali je iz prve pucao preko gola

18. minuta - Ademi je dobio žuti karton zbog igranja rukom

18. minuta - Filipovič je pokušao iz daljine iznenaditi Kelavu, ipak je lopta otišla daleko od gola

16. minuta - Prečka za Modre! Leko je centrirao, a Mejač je glavom skrenuo prema svom golu, Handanovič je reagirao i odbio je loptu od grede

15. minuta - Pivarić je nabacio s lijeve strane, Leko je probao, ali je u padu je loše zahvatio loptu

10. minuta - GOOL Sammir je probao iznenaditi Handanoviča s 30-ak metara, lopta se odbila od bloka i došla je na desnu stranu do Vide koji ubacuje u sredinu za Čopa, a on u padu posprema loptu u gol

9. minuta - Čop je pokušao s 20-ak metara, lopta je otišla daleko od gola

7. minuta - Prva prilika na utakmici. Ademi je potegao desnom stranom, došao je na vrh kaznenog prostora te je uspio pucati, lopta je otišla malo iznad gola

6. minuta - Prvih pet minuta prošlo je u ispitivanju snage bez prilika niti na jednoj strani

1. minuta - Utakmica je počela