ČAČIĆ PREŽIVIO PULJANE

Dinamo bez većih problema svladao Istru u Maksimiru! Odlična partija Vide!

Piše: Tomo NičotaObjavljeno: 02. studeni 2012. 17:24

Pobjede su najbolji lijek za povratak iz 'crne rupe' i bijeg od otkaza. Ante Čačić izbjegao je zasad još jednu 'giljotinu', Istra je platila 'danak' za sve propuste i nesreće. Iako se Dinamov trener često znao žaliti na njegovo ponašanje, iako ga je izbacio iz autobusa zbog onog 'legendarnog' piva, Domagoj Vida definitivno je njegov spasitelj. Dovoljno je samo reći Ludogorec, sjetiti se onog pogotka u 98. minuti, a sinoć, kad je Čačiću opet nad glavom bila presuda u slučaju neuspjeha, upravo je Vida, dvama pogocima, riješio problem zvan Istra. Čačić mu mora dati dobar dio svoje nagrade i novoga ugovora koji je nedavno potpisao.

Igor Pamić zacementirao je zid ispred Prskala, bilo je Modrima teško probiti takav bedem. Ipak, krenuli su Zagrepčani odlučno, odmah je bilo jasno da ih ništa osim pobjede neće zadovoljiti. Pokušavali su centaršutima, nakon jednog Vrsaljkovog Beqiraj je pucao glavom preko vratiju, drugačije su teško i mogli probušiti Puljane. Vidjeli smo u prvih petnaestak minuta dosta loptanja i napucavanja po Istrinom šesnaestercu, gosti su izbijali loptu, ona se vraćala i tako nekoliko puta. A iz jedne slične situacije došlo je i do kornera Dinama, iz kojeg je stigla i prednost domaćina.

Sammir je izveo udarac iz kuta, loptu je u šesnaestercu dobio Šimunić. Pucao je u blok, pa se lopta odbila, opet je netko pucao, Prskalo obranio. Odbijanac je u gredu s nekoliko metra poslao Rukavina. Tek je tu odbijenu loptu Vida uspio utjerati u mrežu. Bunker je probijen, bila je to najava da bi Puljani mogli kući pune mreže.

Nedvojbeno, Dinamo je bio izuzetno motiviran, želja za iskupljenjem nakon ispadanja iz Kupa od Zadrana bila je očita, 'dinamovci' su krenuli i po drugi gol i već nakon četiri minute povisili su prednost.

Još jedan ubačaj u kazneni prostor, još jednom je Istrina obrana odbila lopta. Ali samo do Sammira koji s dvadesetak metara iz prve puca i pogađa savršeno precizno lijevi kut Istrina gola. Prekrasan pogodak Sammira!

Dinamo je i protiv Zadra imao 2:0, međutim, tada su Modri posustali i sve prosuli. Činilo se da sinoć neće biti tako, da su plavi izvukli pouke, jer, krenuli su po treći pogodak, dodatno stisnuli Istru, treći je visio u zraku. Ali, tresla se Kelavina mreža.

Sjevnula je 'ni iz čega' kontra Puljana, Anđelković je odlično proigrao Rocu, Dinamova obrana kao da je čekala reakciju pomoćnika Bergera, ali zastavica je ostala spuštena. Roce je hladnkrvno zakucao loptu iza Kelave i upisao se među one rijetke koji su zabili Hajduku na Poljudu i Dinamu i Maksimiru. Doista neobičan 'skalp'.

Jasno, 'miris Zadra' zapljusnuo je Dinamove igrače, što ako se ponovi? Bez obzira na dominaciju, na odličnu Sammirovu igru, na napokon vrlo dobrog Vrsaljka, na želju i motiv, nikad se ne zna... Onda je još i Beqiraj, nakon izvrsnog Sammirovog proigravanja promašio jedan na jedan, Prskalo je obranio. Definitivno, ovakve utakmice često znaju završiti sasvim neočekivano. Sammir je prvih 45 minuta završio šepajući, ostao u svlačionici, još jedna loša vijest za Čačića. U igru je ušao Brozović. I asistirao za treći Dinamov gol.

Novi prekid, skraćeni korner, izveo je Brozović. Loptu je poslao pred Prskala, tamo se u gužvi najbolje snašao Domagoj Vida i zabio svoj drugi pogodak na utakmici. Spomenuli smo već onu premiju. Postotak nagrade koji bi trebao dobiti od trenera samo se penje. A kad smo već kod Čačića, i on je također izvukao pouke iz poraza u Kupu, kod 3:1 zatvorio je utakmicu, umjesto Rukavine ubacio je Puljića, kasnije je i Čopa zamjenio Calellom.

Za kraj utakmice Domagoj Vida je priredio je pravi šou na travnjaku. Od centra je, poput Ivice Kostelića krenuo u slalom prema vratima Puljana, nanizao četiri-pet igrača, prešao i vratar Prskala, međutim, kad je trebao zatresti praznu mrežu ostao je bez 'goriva' i pucao preko gola. Šteta, bio bi hat-trick fantastičan kraj jedne odlične Vidine izvedbe.

DINAMO - ISTRA 1961 3:1 (Vida 19' 57', Sammir 23' / Roce 34')

DINAMO 4-2-3-1: Kelava - Vrsaljko, Vida, Šimunić, Pivarić - Ademi, Kovačić - Čop (od 76. Calello), Sammir (od 46. Brozović), Rukavina (od 63. Puljić) - Beqiraj

ISTRA 4-2-3-1: Prskalo - Čagalj, Sušić, Budicin, Milić - Anđelković, Pamić (od 68. Blagojević), Aganović, Havojić od 73. Prelčec), Prgomet - Roce

Rezultati i poredak

Dinamo - Istra 1961 3-1 (Vida 19, 57,Sammir 23//Roce 33)

KRAJ UTAKMICE

86. mintua - Domagoj Vida povukao je loptu od centra, nanizao nekoliko igrača Istre, zaobišao i vratara Pskala, ali nedostajalo mu je koncentracije u završnici te je poslao loptu iznad grede

77. minuta - Od pogotka Vide na terenu se nije ništa bitnije dogodilo. Dinamo dominira, a gosti su uglavnom koncentrirani na obranu

GOOL 57. minuta - Brozivić je ubacio u kazneni prostor, a Vida se najbolje snašao i s dva, tri metra poslao loptu u mrežu gostiju

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

39. minuta - Beqiraj je pucao neometan s desetak metara, ali Prskalo brani njegov udarac

GOOL 33. minuta - Brzu kontru povukli su gosti, a zatim je Anđelković dao loptu u prostor za Rocu koji s desetak metara zakucava loptu u mrežu Modrih

GOOL 23. minuta - Nakon odlične akcije Modrih, Budicin je izbaco loptu na rub kaznenog prostora gdje ju je dočekao Sammir te snažnim udaracem posalo u gornji lijevi kut vratara Prskala

GOOL 19. mintua - Prvo je pucao Čop s nekih desetak metara, nakon toga lopta se odbila do Beqiraja čiji udarac brani Prskalo, a zatim na odbijenu loptu je naletio i Rukavina koji pogađa gredu, da bi konačno iz četvrtog pokušaja loptu u mrežu poslao Vida

17. minuta - Sammir je

10. minuta - Prvih desetak minuta proteklo je u potpunoj dominaciji Dinama, ali bez većih prilika

1. minuta - Utakmica je počela

22. rujan 2024 11:31