Zeljko Hajdinjak / CROPIX
S. BELUPO - RIJEKA 1:3

Benko, Cesarec, i Močinić donijeli veliku pobjedu Rijeci, Slaven Belupo ostao drugi

Piše: Goran Čičin-MašanskerObjavljeno: 16. rujan 2012. 20:43

Rijeka je uspjela zaustaviti Slaven Belupo i nanijeti mu prvi domaći poraz u ovom prvenstvu. Koprivničanci su propustili priliku za odlazak na prvo mjesto, a moglo bi se reći da je momčad Elvisa Scorije uzela ono što joj je domaćin ponudio svojim slabim izdanjem, u prvom poluvremenu.

0:1 - Cesarec

Riječani su kombinirali na lijevoj strani, Weitzer je uposlio Čavala koji iz prve ubacuje u kazneni prostor, a Danijel Cesarec iz blizine je postigao svoj prvi pogodak za novi klub.

Slaven je pet minuta kasnije imao veliku priliku za izjednačenje. Maras je odlično ubacio s lijevog boka, a Vurginec je sam s par metara poslao loptu pokraj vratnice.

Često se događalo da domaći veznjaci nemaju kome uputiti loptu u kazneni prostor, u kojem se uglavnom nalazio samo Vugrinec okružen trojicom suparničkih braniča.

Igralo se čvrsto i borbeno, a živci su bili napeti, kako na travnjaku, tako i na klupama, oba su trenera često boravila na samom rubu svojih prostora.

0:2 - Benko

Minuta nadoknade vremena na kraju prvog dijela bila je dovoljna gostima za povećanje vodstva, a pogodak je djelo dvojice bivših Farmaceuta, Brezovca i Benka. Nakon udarca iz kuta lopta je došla do Datkovića koji je prosljeđuje do Brezovca, čiji ubačaj glavom u mrežu sprema Leon Benko.

1:2 - Vugrinec

Glavica je izborio prekršaj na 20 metara iskosa od Lisjakovih vratiju. Slobodni udarac izveo je Davor Vugrinec u svom stilu, velemajstorski. Prebacio je riječki zid i pogodio gornji desni kut nemoćnog Lisjaka.

Rijeka se u nastavku povukla kako bi se obranila od pritiska domaćina, što im je uglavnom i uspijevalo. Slaven do kraja nije uspio izjednačiti, iako je imao nekoliko obećavajućih situacija. Posebno je zanimljivo bilo u samoj završnici, kad su Šaban i Vugrinec iz dobrih prilika promašili okvir Lisjakovih vratiju.

1:3 - Močinić

Na kraju je točku na i stavio Močinić, koji je iskoristio dubinsko ubacivanje i smireno poentirao.

12. Zagreb 8 0 1 7 2-18 1

SLAVEN BELUPO - RIJEKA 1-3 (Vugrinec 49/Cesarec 17, Benko 45+1, Močinić 90+4)

SLAVEN BELUPO: Rodić - Barić, Kokalović, Grgić (Delić 46), Maras - Batarelo (Bušić 46), Gregurina - Glavica (Šaban 78), Čanađija, Bubnjić - Vuginec

RIJEKA: Lisjak - Datković, Knežević, Neretljak - Čulina, Kreilach, Brezovec, Weitzer (Močinić 67), Čaval - Cesarec, Benko (Mutombo 90)

Kraj

90.+4. minuta - GOOL Močinić je pobjegao obrani Slavena te je izašao sam ispred nemoćnog Rodića te je pospremio za veliko slavlje Rijeke

90. minuta - Mutombo je zamijenio Benka

90. minuta - Vugrinec je sjajno probao iskosa, centimentri su dijelili Belupo do izjednačenja

88. minuta - Cesarer je dobio žuti

82. minuta - Brezovec je dobio žuti

80. minuta - Žuti je dobio Čanađija

78.minuta - Šaban je zamijenio Glavicu

77. minuta - Čulina i Benko su dobili žuti karton

67. minuta - Močinić je zamijenio Weitzera

58. minuta - Maras je dobio žuti karton zbog grubog starta

52. minuta - Vugrinec je još jendom sjajno tukao s ruba 16-erca, obranio je Lisjak ovaj put

49. minuta - GOOL Vugrinec je izveo slobodan udarac iskosa s oko 20 metara te je pogodio same rašlje, Lisjak je bio nemoćan

46. minuta - Utakmica se nastavila. Batarelo i Grgić su napustili teren, a umjesto njih su ušli Bušić i Delić

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

45.+1. minuta - GOOL Brezovec je nabacio u sredinu za Benka, a on zabija za 2:0

22. minuta - Maras je nabacio za Vugrinca koji glavom šalje loptu pored gola

17. minuta - GOOL Weitzer je odigrao za Čavala koji ubacuje u sredinu za Cesareca koji udarcem iz prve pogađa mrežu

6. minuta - Barić je poslao povratnu za Vugrica koji tuče s desetak metara, a njegov se udarac od bloka odbila u korner

1. minuta - Utakmica je počela

21. rujan 2024 17:50