cropix
DINAMO - SKENDERBEU 4:1

DINAMO U LIGI PRVAKA Luda utakmica na Maksimiru vratila Modre u elitno društvo

Piše: HinaObjavljeno: 25. kolovoz 2015. 20:52

Nogometaši zagrebačkog Dinama izborili su plasman u Ligu prvaka nakon što su u uzvratnom susretu zadnjeg kola kvalifikacija na stadionu Maksimir pred 13.000 gledatelja pobijedili albanski Skenderbeu 4-1 i tako potvrdili pobjedu 2-1 iz prve utakmice.

Dinamo je poveo golom El Arabi Soudanija u devetoj minuti, no već u idućoj minuti gosti su izjednačili, a strijelac je bio Esquerdinha. U 15. minuti 'Modri' su stigli do novog vodstva, ovoga puta pogodak je postigao Armin Hodžić. U 48. minuti hrvatski prvak je ostao s igračem manje nakon što je isključen Goncalo, no sedam minuta kasnije Jeremy Taravel je nakon ubačaja iz kornera povisio na 3-1. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Soudani svojim drugim pogotkom u 80. minuti.

Dinamo je tako peti put izborio plasman u elitno natjecanje 'Starog kontinenta', te devetu godinu uzastopce osigurao je plasman u Europi najmanje do Božića. 'Modri' su natjecanje po skupinama Lige prvaka dohvatili i 2012/13., 2011/12., 1999/2000., i 1998/99. no niti jednom nisu prošli dalje.

All Goals - D. Zagreb 4-1 Skenderbeu - 25-08-2015 by Euro2016

Tri puta su bili posljednji, a jednom drugi, ali te 1998/1999. to nije bilo dovoljno za prolaz. 'Modri' će imena suparnika u skupini doznati u petak kada je u Monacu ždrijeb Lige prvaka.

Dinamo već zaradio 14 milijuna eura

Plasmanom u natjecanje po skupinama nogometne Lige prvaka zagrebački Dinamo je već zaradio 14 milijuna eura.

'Modri' su za uspješan prolaz kroz kvalifikacije zaradili dva milijuna eura, a sam ulazak u Ligu prvaka osigurava im dodatnih 12 milijuna eura i to bez obzira na ishod natjecanja u skupini.

Hrvatski prvak može i dodatno napuniti blagajnu. Pobjeda u skupini donosi 1,5 milijuna eura, što je pola milijuna eura više nego lani. Bod u skupini i dalje donosi 500.000 eura. Eventualan plasman u osminu finala Dinamu bi donio još 5,5 milijuna eura.

UEFA plasman u četvrtfinale honorira s još šest milijuna eura, a polufinale donosi sedam milijuna eura. Poraženi finalist LP-a utješit će se s 10.5 milijuna eura, a bonus za pobjedu u finalu donosi 15 milijuna eura. Tako osvajač LP-a samo od nagrada može zaraditi 54.5 milijuna eura, a predviđa se kako bi još najmanje toliko trebao zaraditi i od televizijskih prava.

Pobjeda u finalu - 15 milijuna eura

DINAMO - SKENDERBEU 4:1 (Soudani 9', 80', Hodžić 15', Taravel 52' / Esquerdinha 10')

DINAMO: Eduardo - Pinto, Sigali, Taravel, Pivarić - Goncalo, Machado - Soudani, Ćorić (od 67. Rog), Pjaca (od 77. Fernandes) - Hodžić (od 51. Antolić)

SKENDERBEU: Shehi - Vangjeli, Radas, Jashanica, Arapi - Progni (od 65. Nimaga), Lilaj, Shkembi, Esquerdinha - Latifi (od 78. Hristov), Berisha (od 58. Olayinka)

KRAJ UTAKMICE

GOOL 80. minuta - Fernandes je odličnom loptom pronašao Soudanija koji manirom ubojitog strijelca šalje loptu u donji desni kut Shehijevog gola za povećanje vodstva

71. minuta - Pjaca je opalio s ruba kaznenog prostora, ali lopta je otišla malo iznad grede

66. minuta - Ćorić je ubacio oštar centaršut na pet metara, a nakon što nitko nije dirao loptu, Shahi je refleksno otklonio opasnost

GOOL 52. minuta - Nakon ubačaja iz kuta, Taravel je pokušao pucati glavom, ali lopta mu je potom ponovno pala pred noge, a iz drugog pokušaja bio je precizniji

53. minuta - Lilaj je dao odličnu povratnu loptu na 11 metara od gola, ali na sreću po Dinamo, Progni je katastrofalno pucao

48. minuta - Goncalo je napravio nesmotren prekršaj i zaradio drugi žuti odnosno isključujući crveni karton

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

44. minuta - Soudani je pucao s dvadesetak metara nakon dobre akcije Dinama, ali vratar Shahi brani

34. minuta - Shkembi je opalio iz voleja s dvadesetak metara, ali lopta je otišla visoko iznad gola

27. minuta - Pivarić je pokušao stići prije do lopte od vratara Shahija koji ga potom i ruši, ali sudac utakmice je umjesto na bijelu točku, pokazao beku Dinama žuti karton zbog simuliranja

18. minuta - Radas je izveo slobodan udarac iskosa s lijeve strane i pogodio vratnicu

GOOL 15. minuta - Ćorićev udarac blokirala je obrana Skenderbeua, loptu je potom škaricama Soudani poslao na rub šesnaesterca, a Hodžićev udarac završio je u mreži za novo vodstvo

GOOL 10. minuta - Eduardo je zaustavio prvi pokušaj gostiju, ali lopta se odbila do Esquerdinhe koji je iz blizine poslao loptu u praznu mrežu za izjednačenje

GOOL 9. minuta - Pivarić je ubacio u kazneni prostor, a na drugoj strani Soudani je glavom zabio iz blizine za vodstvo Dinama

5. minuta - Dinamo se od samog početka postavio kao favorit, dok su se gosti uglavnom koncentrirali na kontra napade

1. minuta - Utakmica je počela!

>>> Iako je najavljen pun Maksimir, loše vrijeme i kiša očito je velik broj ljudi natjeralo da ostanu u svojim domovima. Na stadionu se trenutačno nalazi oko petanestak tisuća ljudi

22. rujan 2024 06:48