Vlado Kos / CROPIX
OSIJEK - HD 1-1

DERBI ZAČELJA Škorić spasio Osječanima bod, a Ljubojević promašio pobjedu

Piše: HinaObjavljeno: 29. studeni 2013. 21:12

U prvoj utakmici 18. kola i derbiju začelja Prve HNL u Osijeku su nogometaši Osijeka i Hrvatskog dragovoljca igrali neodlučeno, 1-1 (0-0). Hrvatski dragovoljac je ostao zadnji, a Osijek je pretposljednji s dva boda više.

Gosti su poveli u 59. minuti. Jačinović je proigrao loptu za Sivonjića. Lukić nije uspio prepriječiti joj put, a kada je došla do najiskusnijeg igrača gostiju, ovaj je mirno ispod istrčalog vratara Mikulića poslao u nezaštićenu mrežu.

Dragovoljci su mogli čak i povećati prednost kada je sjajan udarac Bačelića-Grgića sa 18 metara završio na gredi, a ovako su Osječani iskoristili svoju prigodu da se vrate u utakmicu u 79. minuti. Škorić je prihvatio odbijanac gostujuće obrane i pošao nekoliko koraka iskosa s desna ka vratima. Odlučnim je to koracima učinio, a onda iz blizine snažnim udarcem nisko po klizavoj travi savladao vratara Čovića. Do kraja utakmice Ljubojević je promašio stopostotnu priliku da osigura domaćinu pobjedu

Pred 500 gledatelja na stadionu Gradski vrt sudio je Vidulin iz Kanfanara.

22. rujan 2024 11:29