LA PRIMERA

Celta i Real Sociedad podijelili bodove na stadionu Balaidos, Pranjić debitirao

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 26. siječanj 2013. 23:25

U prvoj utakmici 21. kola španjolskog nogometnog prvenstva, u kojoj su Celta i Real Sociedad podijelili bodove na stadionu Balaidos odigravši 1-1, za domaći je sastav iz Viga debitirao Danijel Pranjić.

Bivši je hrvatski reprezentativac u igru ušao u 56. minuti umjesto Marija Barmeja. Tri minute po njegovom ulasku u igru Real Sociedad je postigao izjednačujući gol za 1-1, a strijelac je bio Gorka Elustondo. U tim je trenucima Celta igrala s igračem manje budući je u 50. minuti isključen veznjak Augusto Fernandez.

Inače, Celta je vodila golom Michaela Krohna-Dehlija iz 32. minute.

Pranjića je Celtin trener Paco Herrera postavio na poziciju defenzivnog veznog igrača.

Podsjećamo, bivši je igrač Dinama i Osijeka za Celtu potpisao na posudbu do kraja sezone ranije ovog tjedna. Celta također ima pravo otkupa njegovog ugovora od lisabonskog Sportinga.

Nogometaši Valencije pobijedili na Riazoru domaći Deportivo 3-2 u posljednjoj subotnjoj utakmici 21. kola Primere.

To znači da niti u 14. pokušaju galicijska momčad nije uspjela doći do pobjede nad Valencijom u španjolskome nacionalnom prvenstvu. Ovo je bila deveta Valencijina pobjeda.

Odlučujući gol na utakmici, na cenaršut Andresa Guardada s lijeve strane, glavom je postigao Portugalac Ricardo Costa.

Prethodno su gosti poveli preko Jonasa već u prvoj minuti, domaći su do kraja poluvremena preokrenuli pogocima Rikija, dok je na 2-2 izjednačio Nelson Valdez u 62. minuti.

S nova dva gola primljena glavom Deportivo je uvjerljivo na prvom mjestu dotične Primerine ljestvice s 13 primljenih golova. Valencia je pak s 11 zabijenih golova glavom najbolja po tom kriteriju.