AFP PHOTO / PEDRO ARMESTRE
DOBRA PARTIJA LUKE

Modrić odigrao cijeli susret i izborio penal u slavlju Reala, Barca gazi na pogon Messija

Piše: HinaObjavljeno: 27. siječanj 2013. 15:35

Nogometaši Real Madrida pobijedili su Getafe 4:0 u susretu 21. kola Primere odigranom danas na Santiago Bernabeu. Hrvatski reprezentativac Luka Modrić odigrao je cijeli susret, a u 72. minuti je izborio jedanaesterac kojeg je realizirao Cristiano Ronaldo.

Real Madrid 4-0 Getafe 27.01.2013 (All Goals... by ourmatch

"Kraljevski klub" je sva četiri gola zabio u drugom poluvremenu, a junak susreta bio je trostruki strijelac Ronaldo. Osim jedanaesterca portugalski majstor je mrežu Miguela Moye tresao i u 62. te 65. minuti. Pogodak za Real zabio je i Sergio Ramos u 53. minuti.

Real Madrid - Getafe 42' Modric alto by realmadridplay

Današnjom pobjedom Real je ostao na trećem mjestu Primere smanjivši zaostatak za drugoplasiranim Atletico Madridom na četiri boda, dok vodeća Barca ima 12 bodova plusa, no i Atletico i Barca imaju po utakmicu manje.

U dvoboju 21. kola Primere Barcelona je na Nou Campu slavila protiv Osasune s 5:1, a čak četiri zgoditka zabio je argentinski čarobnjak Leo Messi.

Messi je svoju seriju započeo u 11. minuti, Osasuna je preko Loea u 24. minuti izjednačila, da bi potom Messi (28pen, 56, 58), te Pedro (40) zapečatili sudbinu 18-plasirane momčadi lige. Nevjerojatni Messi (25) oborio je i dva rekorda Primere s obzirom da sada ima ukupno 202 gola, pa je najmlađi igrač koji je u Španjolskoj postigao više od 200 zgoditaka. Također, Messi je zabio barem jedan gol u jedanaest uzastopnih utakmica, što također nikome nije uspjelo, a ove sezone je u 21 kolu Primere postigao 33 pogotka. Barca opet ima 15 bodova više od Reala.

U posljednje dvije nedjeljne utakmice 21. kola španjolskog nogometnog prvenstva Malaga je slavila na gostovanju kod Mallorce 3-2, dok je Athletic Bilbao kod kuće savladao Atletico Madrid 3-0.

Do tek sedme pobjede u sezoni Bilbao je u reprizi prošlogodišnjeg finala Europa lige savladao Atletico Madrid golovima Mikela San Josea, Markela Susaete i Oscara de Marcosa. Svi su golovi postignuti u drugom poluvremenu, a valja reći kako je favorizirani Atletico Madrid igrao bez svog najboljeg igrača i strijelca Radamela Falcaa (zadnja loža).

Madridskom je sastavu ovo bio četvrti poraz u sezoni, a njihovim je porazom profitirao gradski im rival Real koji im se primaknuo na četiri boda zaostatka.

Strijelci za Malagu na Mallorci bili su Javier Saviola, Isco i Nacho Monreal, a andaluzijski je sastav uspio zadržati prednost u posljednjih 20-ak minuta susreta usprkos brojčanom deficitu (isključenje Demichelisa u 72. minuti).

Zanimljivo, Malaga je u susretu realizirala sva tri udarca u okvir gola i pobjedom preskočila Betis na četvrtom mjestu ligaške ljestvice.

Domaćini mogu žaliti za nerealiziranim prilikama budući su imali čak 18 udaraca više u okvir gola (23-5) od Malage.

Primera, 21. kolo:

Athletic Bilbao - Atletico Madrid 3-0 (San Jose 50, Susaeta 77, Marcos 84)

Mallorca - Malaga 2-3 (Victor 27, Dos Santos 71 / Saviola 11, Isco 16, Monreal 62)

Barcelona - Osasuna 5-1 (Messi 11, 28-11m, 56, 58, 40 Pedro 40 / Loe 24)

Rayo Vallecano - Betis 3-0 (Piti 4-11m, Delibašić 64, Carlos 83)

Real Madrid - Getafe 4-0 (Ramos 53, Ronaldo 62, 65, 72-11 m)