SASCHA SCHUERMANN Afp
BAVARCI GAZE

Bayern je i u trećem bundesligaškom kolu nastavio gaziti svoje suparnike
Piše: HinaObjavljeno: 21. kolovoz 2022. 19:50

Nikoga nije začudilo što je Bayern na gostovanju danas svladao Bochum sa 7:0. Što će reći ako napomenemo da je i prije odmora rezultat već bio četiri pogotka prednosti Bavaraca. Bayernov ritam igre je ponovno bio nevjerojatan. Bavarci djeluju zastrašujuće dobro.

Stoga ne iznenađuje ni brza adaptacija Sadia Manéa, koji se opet itekako istaknuo. Senegalac je postigao dva gola i još jedan mu je poništen. Osim njega, ponovno je blistao krilni igrač Kingsley Coman, koji je bio motor napadačkih akcija momčadi.

Ukupno smo vidjeli 22 udarca Bayerna, od toga čak 12 u okvir gola, što je bio preveliki izazov za Manuela Riemanna koji je obranio šest udaraca. S druge strane, često se pojavljivao i Manuel Neuer, kapetan je obranio sedam puta i frustrirao domaće koji su tražili barem jedan počasni pogodak.

Trener aktualnih prvaka Julian Nagelsmann u ovom je dvoboju dao priliku i dvojici hrvatskih mladića. Josip Stanišić je u 62. minuti zamijenio Lucasa Hernandeza na lijevom boku Bayernove obrane, a Gabriel Vidović je u 72. minuti ušao umjesto Manea i asistirao za posljednji pogodak na utakmici koji je zabio Gnabry.

Asistenciju Vidovića za Gnabryja možetre pogledati OVDJE.

Bayern dakle radi ono što se od njega očekuje, čak i puno više od toga. Tri utakmice, tri pobjeda, gol-razlika 15:1. Lewandowski? Više nitko ni ne pita za njega, Bavarci bez sjajnog Poljaka zabijaju još i više nego s njima. Međutim, sve ove pobjede samo su uvod u sezonu i očekivanja koja su postavljena pred Nagelsmanna i igrače. Bavarci žele osvojiti Ligu prvaka. U Bundesligi ionako imaju 10 uzastopnih naslova, a i nakon prva tri kola jasno je da će ponovno u Njemačkoj biti svijet za sebe...

Njemačka - 3. kolo

Eintracht - Koeln 1-1 (Kamada 72/Thielmann 82)
Bochum - Bayern 0-7 (Sane 4, De Ligt 25, Coman 33, Mane 42, 60-11m, Gamboa 69-ag, Gnabry 76)

Odigrano u petak i subotu:
Union B. - RB Leipzig 2-1 (Siebatcheu 32, Becker 38/Orban 83)
Borussia D. - Werder 2-3 (Brandt 45+2, Guerreiro 77/Buchanan 89, Schmidt 90+3, Burke 90+5)
Bayer L. - Hoffenheim 0-3 (Baumgartner 9, Kramarić 34, Rutter 78)
Wolfsburg - Schalke 0-0
Augsburg - Mainz 1-2 (Demirović 35/Onisiwo 31, Lee Jae Sung 90+3)
Stuttgart - Freiburg 0-1 (Grifo 11)
Borussia M. - Hertha 1-0 (Plea 34-11m)

13. svibanj 2024 06:05