OSIJEK - HAJDUK 0:0

Bez pogodaka u Gradskom vrtu: Osijek i Hajduk podijelili bodove, Bili preskočili Lokose

Piše: Darko RužićObjavljeno: 24. studeni 2012. 14:49

Dobar početak igre bio je itekako obećavajući za gledatelje. Jednako za navijače domaćeg sastava kao i gostujućeg. A dugo već na sjevernu tribinu osječkog stadiona nije stiglo toliko simpatizera Hajduka.

Vodila se zbog toga i ona druga “utakmica”. Ona na tribinama. Na terenu je domaćin bio napadački poduzetniji. Željni “skalpa” nad uvijek za njih motivirajućim protivnikom, Bijelo-plavi su s puno ambicioznosti krenuli ka kaznenom prostoru Splićana. Trener domaćih Stanko Mršić izveo je udarnu momčad s Peroševićem i Jugovićem, povratnicima na teren nakon što su se oporavili od ozljeda. Hajduk nije bio u najavljenom sastavu. Radoševića je u nastupu spriječila povišena temperatura, a Caktaš je ostao na klupi s ostalim pričuvama. Splićani su zbog ozljede Oremuša već u 19. minuti morali napraviti prvu izmjenu. Umjesto njega je u igru ušao Jozinović.

Prvi su zaprijetili gosti. Osječani su pokušavali uhvatiti u zaleđu napadače gostiju, ali u njemu je ostao Maglica. Ne i Milić koji je ušao s loptom iskosa s desne strane u kazneni prostor domaćih i uputio udarac ka bližem kutu kojeg je vratar Vargić bez problema zaustavio. Uzvratili su domaćini u istoj minuti, već u idućem napadu. Pongračić je bio u dobroj poziciji, ali je s četrnaest metara pucao pokraj vrata.

Zanimljivo se odvijala igra. Otvoreno s obje strane. Bez i najmanjih kalkulacija. Prevagu u nadmoći nitko nije imao. Napadi su se smjenjivali. Igralo se žustro, čvrsto, ali i fair. Sve do 27. minute kada je Milić na Osijekovoj polovici terena zbog prekršaja nad Pongračićem zaslužio žuti karton. No, ispravljao je vlastitu neopreznost.

Početne vrlo dobre dojmove kvarili su česti prekidi igre zbog kojih nije bilo tečnosti protoka lopte ni kod jedne momčadi. Težište nadmetanja se nakon dvadesetak minuta preselilo u sredinu igrališta, između dva kaznena prostora. Uzbuđenje je izazvao tek promašaj Milića u 40. minuti. Skočio je na ubačenu loptu s desne strane, nakon dosuđenog slobodnog udarca, ali njegov udarac glavom završio je preko grede. Jednako kao i onaj pokraj vrata Peroševića u 42. minuti kada je pucao s desne strane ne poštujući okolnost da je mogao poslužiti Pongračića koji je dolazio s lijeva i bio u još boljoj poziciji.

Najbolju prigodu za pogodak imao je gost. Stojanović je u 45. minuti lijepo ubacio loptu s lijeve strane ka drugoj vratnici, a Andrijašević iz blizine pucao glavom pokraj vratnice. Netaknutih su mreža tako igrači otišli na odmor nakon igre s kojom su ostali dužnici nazočnim gledateljima.

Samo što je počela igra, u nastavku obrukao se Maglica. Nakon što ga je uposlio Stojanović ušao je s loptom u kazneni prostor Osijeka i onda pucao pokraj vrata, a mogao je itekako ozbiljno zaprijetiti Vargiću. U 38. minuti Andrijašavić je pokušao iz slobodnog udarca naciljati gornji desni kut Osijekovih vrata, ali i on je bio neprecizan pucajući s dvadeset metara iskosa s lijeve strane. Hajduk je bolje ušao u drugi dio igre. Njegovi su igrači, čini se, bolje poslušali savjete svoga trenera Krstičevića nego Osijekovi Mršića. A kad je u igru umjesto Novakovića ušao Ibriks u 53. minuti malo je nedostajalo da se upiše u strijelce. Pucao je glavom nakon ubačaja Pongračića s lijeve strane ka suprotnoj vratnici, ali nedovoljno i precizno i jako, pa je obrana Splićana otklonila opasnost. Pokraj desne vratnice je završio i udarac Peroševića u 56. minuti. Ali, ipak se počelo događati i nešto uzbudljivije i puno više obećavajuće nego ranije. Nažalost, Torcida je u 60. minuti pokazala ono svoje lice koje na stadione nije dobrodošlo. Upalila je baklje i pokušala ih ubaciti na teren, ali travnjak je bacačima čini se bio predaleko. Iako, sudac Bebek je nakratko prekinuo susret dok se dim nije razišao.

A odmah nakon što je igra nastavljena Vršajević je skrivio slobodan udarac uz lijevu aut-crtu prilično daleko od kaznenog prostora gostiju. Loptu je ubacio Jugović, obrana Hajduka nije uspjela doći do nje prije visokog Vrgoča koji je skočio i pucao glavom, ali pogodio je samo gredu od koje se lopta odbila izvan igrališta. Prekršaj Lime nad Peroševićem u 67. minuti zbog kojeg mu sudac Bebek nije pokazao žuti karton donio je Osijeku doista veliku prigodu. Jugović je i ovaj put bio izvođač slobodnog udarca. Ubacio je visoko loptu pred vratarski prostor Splićana koji su poput okamenjenih svatova gledali što se događa, a ona je pala na glavu Leškoviću koji okrenut mreži leđima nije ni osjetio da je nečuvan, pa je brzopleto pucao, a lopta za malo otišla pokraj Blaževićevih vrata.

Smoje je oborio Bencuna u 76. minuti na dvadeset metara od svojih vrata. Prigodu da zaprijeti iz slobodnog udarca dobio je Andrijašević. Opasno je pucao, pod samu gredu ka gornjem lijevom kutu, ali Vargić je pokazao svoje kvalitete i izbacio loptu u korner. Kako se igra bližila kraju, Osječani su sve više ljutnje iskazivali prema djeliteljima pravde. Tražili su i kazneni udarac kad je lopta udarila u 87. minuti Jozinovića u ruku nakon udarca Kvržić, ali sudac Bebek je bio u neposrednoj blizini, a i drugačijeg viđenja situacije. Poslije svega svakome po bod. Za ona preostala dva Osijek ima više razloga žaliti.

OSIJEK: Vargić, Vrgoč, Kurtović, Perošević (Zubak 74), Lešković, Aleksić, Novaković (Ibriks 53), Jugović (Glavaš 92), Pongračić, Kvržić, Smoje

HAJDUK: Blažević, Vršajević, Milović, Maloča, Stojanović, Milić, Oremuš (Jozinović 19), Sušić (Bencun 58/Kiš 82), Andrijašević, Lima, Maglica.

Rezultati utakmica 17. kola Prve HNL:

Osijek - Hajduk 0:0

Zadar - Cibalia 4:1 (Mršić 17, Perica 47, 87, Begonja 90 / Hajser 67-autogol)

Split - Istra 1961 2:1 (Belle 69, Radeljić 90+2 / Roce 86)

Rijeka - Inter (19 sati)

U petak:

Lokomotiva - Slaven Belupo 3:1 (Antolić 25,Barbarić 48, Kramarić 70-11m//Šaban 27)