Paun Paunovic / CROPIX
SKONTO - HAJDUK 1:0

BENVENUTI INTER Poljud čeka talijanskog velikana, Hajduk preskočio Skonto

Piše: Tomislav PoljakObjavljeno: 26. srpanj 2012. 21:21

Hajduk je unatoč porazu 1-0 u uzvratnoj utakmici drugog pretkola Europske lige obranio 2-0 protiv Skonta iz Rige i osigurao ogled s Interom u trećem pretkolu. Prva utakmica je 2. kolovoza u Splitu, uzvrat tjedan dana kasnije.

Benvenuti, grande Inter! Mučnu svakodnevicu “majstora s mora”, u kojoj se važnije utakmice posljednjih godina igraju u gradskim uredima nego na travnjaku, barem će nakratko uljepšati megaspektakl. Inter će napuniti Poljud, a djelomice i praznu blagajnu zahvaljujući pametnoj utakmici protiv, ipak, slabog Skonta.

Petorica svježih igrača

Mišo Krstičević je u Rigi propisno izmiješao momčad. Čak pet startera s Poljuda nije dobilo priliku u uzvratu pa je umjesto Jonjića (najlošiji Hajdukov pojedinac u prve dvije utakmice sezone), Jozinovića, Trebotića, Sušića i ozljedom načetog Andrijaševića trener Hajduka od početka na teren Skontova stadiona poslao stopera Milovića, lijevog beka Stojanovića, oporavljenog Oremuša, Australca Lušticu te Antona Maglicu, kojeg je iznenađujuće ostavio u prvoj utakmici protiv Latvijaca.

Utakmica je većim dijelom prolazila u umjerenom tempu, glazbeno rečeno čisti moderato, točno onako kako je splitska momčad i priželjkivala. Bez većih uzbuđenja Hajduk je uspio kontrolirati agresivne, ali ipak kvalitativno veoma ograničene Latvijce. Panamac Julio Segundo Rios i napadač Šabala bili su jedini iole opasni za vrata Splićana, ali ni oni nisu stvorili previše problema za Gorana Blaževića.

Vratar Hajduka, kojem je ovo bio prvi primljeni pogodak u sezoni, najveći je problem u cijeloj utakmici imao u 36. sekundi drugog poluvremena, ali je bez problema uhvatio kotrljajuću loptu. U prvom poluvremenu ni Hajduk nije izgledao opasno, a najveće su prilike propustili u prvoj trećini prvog dijela. Vukušić je opasno pucao u 13., a Caktaš se nakon odbijanca nije snašao u 16. minuti, odnosno vratar Malinš uspio mu je obraniti udarac.

Čuvali stečeno blago

U preostalom dijelu utakmice, sve do druge minute nadoknade, Splićani su čuvali u Splitu stečeno blago, ogled s Interom koji će im donijeti toliko željenu financijsku dobit, ali i rijetko viđeni spektakl. Za dolazak Barcelone na stogodišnjicu trebalo je zavući ruku u blagajnu, a danas prvak Europe iz 2010. dolazi u Split zato što mora. Ulaznice bi trebale krenuti u prodaju već danas i nemojte sumnjati da će Splićani, kojih je stotinjak bilo i u Rigi, opet pretvoriti Poljud u grotlo.

SKONTO - HAJDUK 1:0 (Sinelnikovs 90+3)

Skonto: Malinš - Rode, Ibragimov, Maksimenko, Savčenkovs - Kukanos, Mingazov, Fertovs, Šegundo (Sinelnikovs 87) - Šabala, Labukas (Blanks 62)

Hajduk: Blažević - Vršajević, Maloča, Milović, Stojanović - Oremuš (Tomaš 94), Radošević, Luštica, Caktaš (Vuković 77) - Vukušić, Maglica (Ozobić 61)

Kraj

90+3- minuta - GOOL Mingazov je prošao desnom stranom te je dodao na drugu stranu gdje se našao Sinelnikovs koji nije imao težak posao

90. minuta - Još pet minuta dijeli Hajduk do prolaska dalje

82. minuta - Pao je Stojanović na rubu šesnaesterca, srušio ga je igrač Skonta, ali sudac nije reagirao

81. minuta - Ozobić je sjajno ubacio za Vukušića, ali je Ibragimov izbacio loptu u korner

73. minuta - Ozobić je pucao iz daljine, Malinš je odbio, a Vukušić je umalo stigao do lopte, ipak je svirano zaleđe

71. minuta - Mingazov je probao iz prekida iznenaditi Blaževića, ali nije u tome uspio. Pucao je iz skraćenog kornera pokraj prve vratnice

65. minuta - Hajduk dominira i u nastavku te sigurno čuva rezultat iz prve utakmice

54. minuta - Maglica je proigrao za Lušticu, ali nikoga nije bilo u kaznenom prostoru da pospremi loptu u mrežu

49. minuta - Segundo je izveo slobodnjak s desne strane iskosa. Pucao je izravno, ali nepercizno

48. minuta - Maloča je dobio žuti karton zbog prekršaja nad Mingazovom

46. minuta - Segundo je dobro prošao, lopta je došla do Labukasa koji je zaprijetio s nekoliko metara. Njegov je udarac ipak bio preslab, pa je Blažević spasio vrata Hajduka

46. minuta - Utakmica se nastavila

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

45+2. minuta - Oremuš je odlično prošao te je pucao s vrha kaznenog prostora, ali je vratar Malinš uspio zaustaviti loptu

45. minuta - Igrat će se još dvije minute

39. minuta - Radošević je sjajno pokušao iz prekida s 30-ak metara. Uhvatio je ipak loptu Malinš

38. minuta - Kukanos je zaradio žuti karton

37. minuta - Podigao se Maglica

37. minuta - Ibrahimov je opasno zaprijetio, ali je lopta otišla pokraj Blaževićevih vrata

36. minuta - Maglica je pao u kaznenom prostoru, ostao je ležati

34. minuta - Šabala je dobio žuti karton

27. minuta - Oremuš je pucao s desne strane, Maliniš hvata

26. minuta - Maksimenko je dobio žuti

23. minuta - Oremuš je dobio žuti karton

22. minuta - Skonto prijeti iz prekida, Segundo je ponovno opasno ubacio. Očistila je to obrana

20. minuta - Opasno je lopta sada nakon ubačaja krenula prema Blaževiću, ali je on uspješno boksao prema vani

16. minuta - Vukušić je odigrao za Oremuša, lopta se odbila do Caktaša koji puca, a vratar Skonta je s vrhom prstiju isčupao loptu iz mreže

13. minuta - Dobar pokušaj Vukušića s 20-ak metara nije urodio plodom

9. minuta - Prvi korner izveo je Skonto

6. minuta - Oremuš se našao u prvoj poluprilici, Hajduk je preuzeo inicijativu

5. minuta - Za sada nema prilika niti na jednoj strani, gledamo dosta čvrst nogomet

3. minuta - Na stadionu u Rigi okupilo se oko tisuću gledatelja

1. minuta - Počela je utakmica

PORTADOWN - SLAVEN BELUPO 2:4 (Lecky 45+2, McCafferty 67/Bubnjić 10, Brlek 14, Šaban 62, 64)

Portadown: Miskelly, Casement, Breen, Gartland, Redman, Murray, Mackle, McCafferty, McNeill, Lecky, Braniff

Slaven Belupo: Rodić, Šestak, Grgić, Bubnjić, Maras, Takač, Batarelo, Kuprešak, Brlek, Delić, Šaban

21. rujan 2024 16:00