AFP PHOTO / CHRISTOF STACHE
DORTMUND POMEO WERDER

Bayern slavio protiv Furtha: Mandžukić s dva pogotka odveo Bavarce do pobjede

Mandžukić je u 26. minuti pucao iz voleja, lopta je prevarila vratara i ušla u mrežu. Hrvatski napadač u 61. minuti glavom je postigao svoj drugi pogodak
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 19. siječanj 2013. 17:23

Hrvatski reprezentativac Marijo Mandžukić postigao je oba pogotka u domaćoj pobjedi Bayerna nad Greuther Furthom (2:0) u 18. kolu Njemačke lige.

Mandžukić je prvi zgoditak zabio u 26. minuti uz veliku pomoć gostujućeg vratara, a u 61. minuti je nakon udarca s kuta glavom postigao i drugi pogodak, a svoj 11. prvenstveni ove sezone, čime je skočio na treće mjesto strijelaca Bundeslige. Pet minuta prije kraja Mandžukić je izašao iz igre uz ovacije prepunog stadiona. Bayern je ovom pobjedom ostao vodeći s devet bodova više od Bayer Leverkusena, koji je u derbiju s 3:1 nadigrao Eintracht.

Wolfsburg je kod kuće s 2:0 slavio protiv Stuttgarta pogocima Diega i Mandlunga, a oba hrvatska napadača su počela utakmicu za domaće. Ivica Olić je ostao u igri do kraja, dok je Ivan Perišić u svom prvom prvenstvenom nastupu za Wolfsburg igrao do 75. minute. U ostalim susretima nije bilo zgoditaka, Hoffenheim i Borussia Moenchengladbach su odigrali 0:0, kao i Mainz i Freiburg.

Nogometaši Borussije Dortmund podsjetili su na svoje najbolje dane iz prošlih dviju sezona. U zadnjoj subotnjoj utakmici 18. kola Bundeslige kao gosti su pomeli Werder s 5-0…

Bila je to prava rapsodija momčadi Jürgena Kloppa koja je svojom poznatom kombinatornom igrom u potpunosti učinila domaće nemoćnima. Marco Reus je u devetoj minuti potvrdio da je majstor za slobodne udarce. Pogodio je s 19 metara što mu je treći izravni gol iz ''slobodnjaka'' ove sezone u Bundesligi i sedmi ukupno. Svoj sedmi ovosezonski pogodak je samo deset minuta kasnije postigao i Mario Götze. Ilkay Gündogan je sjajno sa svoje polovice proigrao Kevina Großkreutza, ovaj je gurnuo loptu Götzeu koji je pogodio s 18 metara pod gredu. Lopta je na putu okrznula Theodora Gebrea Selassieja.

U 48. minuti je Götze nabacio iz kornera, a glavom zabio Felipe Santana. Završnicu su obilježile poljske akcije: Lukasz Piszczek je najprije asistirao Robertu Lewandowskom za njegov 11. pogodak sezone, a potom je proigrao i Jakuba Blaszczykowskog za konačnih 5-0.

Spomenimo još kako je u domaćem sastavu svih 90 minuta na klupi ostao naš Mateo Pavlović koji je ove zime došao u Bremen iz Zagreba. Kod gostiju je, pak, u 84. minuti u igru ušao povratnik Nuri Şahin.

Bundesliga, 18. kolo:

Bayern - Greuther Fürth 2-0 (Mandžukić 26, 61)

Bayer - Eintracht 3-1 (Boenisch 31, Kießling 33, Schürrle 58 / Meier 78)

Wolfsburg - Stuttgart 2-0 (Diego 51, Madlung 67)

Hoffenheim - Borussia (M) 0-0

Mainz - Freiburg 0-0

Werder - Borussia Dortmund 0-5 (Reus 9, Götze 19, Santana 48, Lewandowski 81, Blaszcsykowski 85)

1. Bayern 18 14 3 1 46-7 45

2. Bayer L. 18 11 3 4 36-23 36

3. Borussia D. 18 9 6 3 40-20 33

4. Eintracht 18 9 3 6 34-30 30

5. Schalke 18 8 4 6 32-29 28

6. Freiburg 18 7 6 5 24-18 27

7. Mainz 18 8 3 7 24-21 27

8. Borussia M. 18 6 8 4 25-26 26