RASPUCANI HRVAT

Pobjeda Bayerna, asistencija i gol Mandžukića, Badeljev HSV slavio protiv Werdera

Piše: Alen MaričićObjavljeno: 27. siječanj 2013. 20:38

Lider njemačkog nogometnog prvenstva Bayern uspješno je odradio gostovanje u Stuttgartu pobijedivši 2:0, a najbolji igrač utakmice ponovo je bio hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić koji je postigao prvi, a potom asistirao za drugi gol.

Mandžukić je tako nastavio s odličnim igrama u nastavku prvenstva nakon što je u prošlom kolu zabio oba gola u pobjedi protiv Greuther Furtha. S današnjim pogotkom stigao je do brojke od 12 golova ove sezone i na diobi je drugog mjesta ljestvice najboljih strijelaca. Jedan više je zabio napadač Bayer Leverkusena Stefan Kiessling.

Hrvatski napadač je mrežu Stuttgarta 'otključao' u 50. minuti iskoristivši pogrešku domaće obrane nakon čega je lakoćom zaobišao golmana Svena Ulreicha i zatresao mrežu. Odličnu igru upotpunio je u 72. minuti asistencijom Thomasu Mülleru za 2:0. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješene su u 79. minuti kada je Stuttgart ostao s igračem manje nakon isključenja Martina Harnika. Bivši napadač Dinama teren je napustio u 88. minuti kada je umjesto njega u igru ušao Mario Gomez.

U drugom današnjem dvoboju HSV je u sjajnom susretu pobijedio Werder 3:2, a za momčad iz Hamburga cijeli je susret odigrao hrvatski veznjak Milan Badelj. Golove za HSV zabili su Son Heung-Min (23), Dennis Aogo (46) i Artjoms Rudnevs (52), a za Werder Assani Lukimya-Mulongoti (9) i Sokratis Papastathopoulos (54). Werder je utakmicu zaključio s devetoricom igrača nakon što su usključeni Clemens Fritz (80) i Marko Arnautovic (90+1).

Na ljestvici vodi Bayern sa 48 bodova, Bayer Leverkusen ima 37, a treća je Borussia Dortmund sa 36 bodova.

Bundesliga, 19. kolo:

Stuttgart - Bayern 0-2 (Mandžukić 50, Müller 72)

HSV - Werder 3-2 (Son 22, Aogo 46, Rudnevs 52 / Lukimya-Mulongoti 9, Papastathopoulos 54)