Dario Šarić

Tim Warner/getty Images/profimedia
NBA

VIDEO Šarić blistao u prvoj četvrtini i ostvario najbolji učinak u dresu Warriorsa: ‘Prelagan je‘

Jedini učinkovitiji u momčadi Warriorsa bio je Stephen Curry koji je imao i polaganje za pobjedu
Piše: SNObjavljeno: 04. studeni 2023. 07:10

Dario Šarić sve bolje se osjeća kao član momčadi sedmerostrukih NBA prvaka. Na startu preliminiranog izdanja NBA in-season turnira, u gostujućoj pobjedi Golden State Warriorsa protiv Oklahome Cityja (141:139), hrvatski je košarkaš ostvario svoj najbolji učinak u novoj sezoni, upisavši za 20 minuta okruglih 20 poena.

Sjajno iskorištenu minutažu Šarić je oplemenio i iznadprosječnim šutom, iz igre je gađao 6/9, od čega za tricu 4/7. Posebno se istaknuo u prvoj četvrtini, u koju je ugradio 11 poena, odnosno gotovo trećinu svoje momčadi. Imao je i šest skokova, tri asistencije te jednu ukradenu loptu.

"Prelagan je", komentirali su Šarićeve poteze na službenom X profilu momčadi.

Šibenčanin je u prethodnoj utakmici protiv Sacramenta imao učinak od 15 poena, šest skokova i dva asista.

Warriorsima je ovo peta uzastopna pobjeda, nakon što su sezonu otvorili porazom od Phoenixa. Na gostovanjima zasad imaju savršenih 4:0. Jedini efikasniji od Šarića u momčadi bio je Stephen Curry (30 poena), koji je ubacio i polaganje za pobjedu 0.2 sekunde prije kraja. Dvoznamenkasti učinak još su upisali Kuminga (19), Thompson (18), Wiggins (17) i Green (15).