MADDIE MALHOTRA Afp
NBA LIGA

Jayson Tatum zasjenio povratak LeBrona Jamesa sa 37 poena u pobjedi Bostona nad Lakersima

Clippersi su odigrali katastrofalno drugo poluvrijeme u New Orleansu i izgubili s 81:94
Piše: Davor BurazinObjavljeno: 20. studeni 2021. 08:53

Jayson Tatum je s 37 poena (šut 13-26, trice 4-9) i 11 skokova zasjenio povratak LeBrona Jamesa nakon osam utakmica (ozljeda trbušnog mišića) u utakmici dva najtrofejnija NBA kluba sa 17 titula svaki. Boston (8-8) je pobijedio Lakerse (8-9) sa 130:108 gurnuvši ih ispod 50 posto učinka. Tatum je odlične pomagače imao u Marcusu Smartu (22) i Dennisu Schröderu (21), dok je s druge strane najviše ubacio Anthony Davis (31), pa James (23).

- Nadnaravan je trenutak kad su u dvorani Bill Russell i Paul Pierce, prvi je NBA legenda, drugog sam gledao kako igra, a sada on gleda mene – rekao je Tatum.

Bez Jamesa su Lakersi dobili tri i izgubili pet utakmica, uopće ne djeluju šampionski.

- Moramo igrati bolje.

Pitanje je kad će se to dogoditi i hoće li se dogoditi. Ovako ne izgleda dobro.

James Harden je u odsustvu Kevina Duranta predvodio Brooklyn do pobjede izborene na jedvite jade protiv slabašnog Orlanda. Bilo je 115:113, a Harden se mučio sa šutom (7-25, trice 3-13), ali je zato kampirao na crti slobodnih bacanja i bio vrlo efikasan (19-20). Netsi su u drugoj četvrtini zaostajali 19 koševa, a poveli su u trećoj sa 73:70 nakon dvije trice Pattyja Millsa.

Clippersi Ivice Zupca (osam koševa, šut 4-5, 11 skokova, četiri asistencije za 28 minuta) su odigrali katastrofalno drugo poluvrijeme u New Orleansu i izgubili s 81:94. U prvom poluvremenu su imali čak 20 koševa viška, no u nastavku su se ugasili, postigli samo 26 koševa. Paul George je šutirao 8-26, ukupno su pogodili tek 34 od 90 šutova (37,8 posto).

Phoenixu ide prilično dobro, lanjski finalisti su upisali 11. pobjedu u nizu, njihova najduža pobjednička serija od sezone 2006-07. Na domaćem terenu je pao Dallas bez Luke Dončića, koji vuče ozljedu koljena i gležnja. Bilo je 112:104, Chris Paul je uz 18 koševa podijelio 14 asistencija.

- Naša svlačionica je fantastična, ovi momci ništa ne doživljavaju kao da im je suđeno – rekao je Paul.

Golden State je bez Stephena Curryja, Draymonda Greena i Andrea Iguodale došao do 14. pobjede sa 105:102 u Detroitu. Ulogu prvog strijelca lige preuzeo je Jordan Poole sa 32 koša, dok je Andrew Wiggins dodao 27. Inspiraciju je Poole pronašao u roditeljima i školskim prijateljima, koji su ga gledali s tribina. Pistonsi su imali priliku izjednačiti, no trica Franka Johnsona nije pronašla metu.