Luka Gerlanc / CROPIX
ABA LIGA

Krka bolja od Zadra

Piše: Bernard PalekaObjavljeno: 06. siječanj 2013. 20:25

S dvojicom novih (Vedran Morović i Jusuf Nurkić, Ivan Batur je ispao iz zapisnika) u postavi Zadrani su se prvi put predstavili u 2013. Ne baš po želji gledateljstva, pa čak ni u prvom poluvremenu, premda je taj dio Zadar zaključio u svoju korist. No, to dovoljno govori o tome kako je momčad Ante Nazora izgledala u nedjelju poslije podne... Početak Zadra nije bio obećavajući, ritam igre bio je “kašljucav”, što je Krki išlo na ruku, pa su gosti iz Slovenije osvojili malu prednost i održali je do kraja prve četvrtine. Kod Zadra je u tom vremenu bilo podosta izgubljenih lopti, a izostala je željena razina preciznosti. Nije se, doduše, ni Krka predstavila nečim spektakularnim, ali je za nijansu bila manje slaba.

Tražeći najbolju moguću postavu Ante Nazor je od igrača s klupe najviše dobio od Joze Brkića. On je bio oslonac u trenucima dok je Krka kontrolirala rezultat, što u realizaciji, što u skokovima, a potom se na njegovo dobro izdanje vezao i ostatak momčadi.

Dok je Krka “tekla nizvodno” imala je i malu prednost, no, Zadar je branu postavio već na početku druge četvrtine u kojoj su gosti ubacili svega 10 poena. Ključ je bio u dobroj kontroli svoga reketa, uz dodatak da je Zadru pripomoglo i to što je suparnik bio slabašan u slobodnim bacanjima (7-15 u prvom poluvremenu).

Glede realizacije, dvojac Brkić - Travis ubacio je 20 poena od 35 momčadskih, što je uglavnom bilo dovoljno kao kompenzacija za loš (1-8, Vrbanc) tricaški učinak.

Za treću četvrtinu, za izvedbu i za umjetnički dojam, Zadar je zaslužio - jedinicu. Olako je pustio da mu Krka “uvali” četiri trice ( Vladović 2, Murić i Klobučar), te da tih 10 minuta dobije sa 10 poena prednosti.

Najveći je problem Zadar imao na razigravačkoj poziciji gdje je Allen bio ispod svake razine što je bio bitan čimbenik Krkina uspješnog povratka u utakmicu. Štoviše, Allen je i u gotovo četiri minute zadnje četvrtine bio najbolji Krkin igrač. Iziritirao je cijelu dvoranu, a Krka je dobila krila i u 34. minuti imala 52:56.

Iz petnih žila Zadar je stisnuo u završnici, došao do 62:62 i Krasić je promašio dva slobodna bacanja, a na drugoj je strani Vladović ubacio dva i zaradio dodatno. Pogodio je za 62:65, 14, 9 sekundi prije kraja.

Tragičar je bio Morović, njemu je Vladović elegantno uzeo loptu, a Lorbek dvama bacanjima zaključio zasluženu pobjedu Krke. Morovićeva trica s devet metara bila je tek “kozmetičke prirode” za konačnih 65:67.