NEREDI U PIONIRU

Grobari prekinuli utakmicu Cibone i Partizana: Vukovi u Beogradu pali tek u završnici!

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 05. siječanj 2013. 23:13

U 16. kolu regionalne košarkaške ABA lige u Beogradu je Partizan pobijedio Cibonu sa 74:68 (40-36). Također valja napomenuti kako je utakmica prekinuta u drugoj četvrtini pri rezultatu 19:16 za Partizan nakon što su navijači Partizana teren zasuli petardama i bakljama.

Nakon samo dvije minute u drugoj četvrtini, nakon izazvanih nereda, igrači i stručni stožer Cibone napustili su parket, a suci zatražili pražnjenje tribina. Čak je i kapetan Partizana Vladimir Lučić pokušao smiriti cijelu situaciju, ali bez uspjeha. Potom je u verbalni rat s navijačima ušao i trener Partizana Duško Vujošević, ali jedino što je dobio bile su žestoke uvrede s tribina.

Inače, i uoči utakmice je u dvorani došlo do sukoba između dviju navijačkih frakcija beogradskog kluba.

Partizan je otišao na poluvrijeme s vodstvom 40-36, ali je Cibona u nastavak krenula serijom 12-2 za prednost 48-42. Momčadi su se nakon toga izmjenjivale u vodstvu praktički do kraja, a Zagrepčani su zadnji put bili u plusu u 38. minuti nakon trice Darija Šarića (64-63). Partizan je bolje odigrao završne sekunde i došao do 11. pobjede ove sezone. Hrvatski prvak je, pak, s omjerom 6-10 pao na deseto mjesto iza Splita.

Dragan Milosavljević je s 15 poena bio najefikasniji u srpskom sastavu, dok je D. J. Strawberry predvodio Cibonu s 19 koševa i sedam skokova. Tomislav Zubčić je dodao 14, Andrije Žižić 13, a Šarić 12 koševa.

Partizan - Cibona 74-68

Redoslijed: 1. Igokea 13-3, 2. Crvena zvezda 11-5, 3. Partizan 11-5, 4. Budućnost 9-7, 5. Cedevita 9-7..., 9. Split 7-9, 10. Cibona 6-10...

22. rujan 2024 13:34