LUDA NOĆ U NBA LIGI

Piše: Tomislav JuranovićObjavljeno: 28. studeni 2015. 10:59

James Harden nije imao milosti. Sinoć je postigao 50 poena, uz 'neznatnih' devet skokova i sedam asistencija, kojima je vodio Houston do pobjede protiv Philadephije (116:114), kojoj je to - 27. poraz zaredom! Nitko nikada u američkim sportovima nije imao više... Ove sezone, to je već 17. posrtaj Sixersa...

Drugi rekord večeri potpisuju, jasno, Warriorsi. Golden State je, naime, srušio klupski rekord po tricama. U pobjedi 135:116 protiv Phoenixa, Warriorsi su zabili 22 trice iz 38 pokušaja. S time da je vođa, Stephen Curry pogodio 'tek' devet komada i utakmicu završio sa 31 poenom u 17. pobjedi svoje momčadi u isto toliko utakmica ove sezone.

Morao se, nije čudo, javiti i LeBron James. On je, pak, 23. puta pobijedio momčad koja mu najviše leži - Charlotteu. James je bio najbolji u Clevelandu sa 25 poena i 13 skokova, a Cavsi su slavili sa 95:90.

Javio se, međutim, nije Mario Hezonja, koji je u pobjedi Orlanda nad Milwaukeejem (114:90), dobio samo pet minuta u kojima je postigao pet koševa. Minnesota je, konačno, do osme pobjede stigla na gostovanju kod Sacramenta sa 101:91 na krilima Andrewa Wigginsa koji je postigao 22 poena. Damjan Rudež igrao je 17 minuta, ali je pogodio samo jednu tricu iz četiri pokušaja.

Sacramento Kings - Minnesota Timberwolves 91-101

(Damjan Rudež 3 koša, trice 1-3, 3 skoka, 1 asist za 18 minuta igre)

1. Oklahoma City 11 6 .647 -

2. Minnesota 8 8 .500 2 1/2