POSLJEDNJI ROMANTIČAR

SJETA U SAD-u I CIJELOM SVIJETU Jedan od najboljih košarkaša svih vremena šokirao navijače romantičnom objavom kraja

Vijest NBA večeri je odlazak u mirovinu jednog od najboljih košarkaša svih vremena - Kobea Bryanta.
Piše: HinaObjavljeno: 30. studeni 2015. 10:38

37-godišnji Kobe Bryant najavio je kako će na kraju ove sezone reći konačno zbogom profesionalnom igranju, a vijest je, iako pomalo očekivana, odjeknula diljem svijeta i rastužila košarkaške fanove, pogotovo one kojima su Lakersi u srcu. Bryant je, naime, cijelu karijeru proveo u istom klubu, punih 20 godina igrao je za LA Lakerse, s kojima je osvojio pet naslova prvaka, postao najbolji klupski strijelac u povijesti ali i treći najefikasniji strijelac u povijesti NBA lige.

Pamtit ćemo ga i po drugom najefikasnijem učinku u povijesti lige u jednoj utakmici (81 koš protiv Toronto Raptorsa).Najefikasniji je i danas Wilt Chamberlain sa 100 koševa na jednoj utakmici postignutih 1962. godine.)

Košarkaški virtuoz se u svom stilu oprostio pjesmom 'Draga košarko, uvijek ću te voljeti...' koju možete pročitati ovdje.

Lakersi ponovno izgubili, kobe upisao 13 poena

Bryantovi Los Angeles Lakersi su sinoć još jednom poraženi, šesti put zaredom, i to sa 103-107 od Indiana Pacersa. Kobe je utakmicu završio sa 13 koševa i pogodio je tricu 11 sekundi do kraja i Lakersi su se približili Pacersima na 104-103. No Bryant je nakon toga promašio novi pokušaj za tricu. Lakersi sada imaju omjer pobjeda i poraza 2-14. Inale, Bryant je promašio prvih šest šuteva na utakmici i u prvom poluvremenu je pogodio samo dva od 15. Paul George je predvodio Pacerse s ukupno 39 pogodaka, a zabio je zadnjih 11 koševa. Kod Lakersa je najučinkovitiji bio Jordan Clarkson sa 22 pogodaka i 10 skokova. Nick Young je pogodio šest trica a ukupno postigao 22 pogotka.

Bojan Bogdanović bio je sinoć jedini Hrvat koji je u NBA imao nekakav učinak, u 21:04 minute provedene na terenu zabio je četiri koša, a njegovi Brooklyn Netsi su slavili protiv Detroit Pistonsa, dok je Mario Hezonja u pobjedi Orlando Magica nad Boston Celticsima u igri bio samo nešto više od minute.

Brooklyn Netsi su pobijedili Detroit Pistonse sa 87-83, a Brook Lopez je pogodio slobono bacanje za izjednačenje 29 sekundi do kraja. Lopez je zabio 15 koševa na utakmici uz šest blokova i pet asisetncija te četiri ukradene lopte. Najučinkovitiji je kod Brooklyna bio Thaddeus Young sa 19 koševa i 10 skokova, dok je Wayne Ellington dodao 12. Bogdanović je uz četiri koša upisao i dva skoka. U redovima Detroita najbolji je bio Andre Drummond sa20 koševa i 18 skokova, što mu je 15. double-double u karijeri, a Kentavious Caldwell-Pope je postigao 21 pogodak uz sedam skokova. Detroit je imao šut iz igre samo 34 posto. Netsi su zabili zadnjih šest koševa nakon što su gubili sa dva razlike 1:21 minute do kraja. Nakon Lopezovih slobodnih bacanja došli su na 84-83, a Jarrett Jack je dodao još dva slobona za vodstvo od tri koša. Reggie Jackson je promašio tricu za Detroit, a Young je utakmicu završio s još jednim slobodnim bacanjem.

Victor Oladipo je zabio 19 koševa uz osam skokova i šest asistencija i njegov je Orlando Magic slavio protiv Boston Celticsa sa 110-91. Hezonja u minutu i 15 sekundi na terenu nije upisao nikakav učinak. Tobias Harris je ubacio 15 koševa uz 11 skokova za Magic, a Andrew Nicholson 14 i osam skokova. Bostonovi igrači su imali šut iz igre 40.9 posto, ali samo 18.5 posto trica. Isaiah Thomas je predvodio Boston sa 20 pogodaka i sedam asistencija. Avery Bradley je dodao 17, a Jae Crowder 12. Magic je nadskakao Celtics sa54-34.

Blake Griffin i Chris Paul su pomogli Los Angeles Clippersima da nastave svoju dominaciju nad Minnesota Timberwolvesima. Griffin je zabio 12 od ukupno 26 koševa u zadnjih 6:32 minute, ugrabio je osam skokova uz sedam asistencija i Clippersi su sa 107-99 slavili nad Minnesotom. Damjan Rudež nije bio ni na klupi. J.J. Redick je zabio 18 u 13. uzastopnoj pobjedi Clippersa nad Minnesotom. Kod Timberwolvesa je najbolji strijelac bio Andrew Wiggins sa 21 postignutim pogotkom, a Karl-Anthony Towns je dodao 17 uz osam skokova.

Kobe Bryant najavio

New York Knicks - Houston Rockets 111-116 (produžetak)

2. Utah 8 7 .533 2

3. Minnesota 8 9 .471 3