LIETUVOS - CEDEVITA 75-74

Suton i Ray promašili pobjedu i Cedevitin plasman u osminu finala Eurocupa!

Cedevita je i četvrti put izgubila u zadnjem napadu i oprostila se od Eurocupa
Piše: HinaObjavljeno: 19. veljača 2014. 20:54

Cedevita je u posljednjem kolu Eurocupa izgubila u gostima od Lietuvos Rytasa s 75-74 (15-16, 12-25, 25-16, 22-18) i tako se oprostila od ovogodišnjeg natjecanja. Momčad Jasmina Repeša nadoknadila je 14 koševa minusa iz prvog dijela, imala dvije lopte za pobjedu, ali je prvo Suton promašio tricu, a potom i Allan Ray polaganje ispod koša...

Prvi dio utakmice u potpunosti je pripao Lietuvos Rytasu koji je na poluvremenu imao 14 koševa viška (41-27). Cedevita se 'razbudila' u trećoj dionici smanjivši veliki zaostatak, a na otvaranju zadnje četvrtine posve se vratila u susret. Momčad Jasmina Repeše je sedam minuta prije kraja susreta izjednačila (59-59), a pet minuta prije kraja i povela (68-67). U idućem napadu Cedevita je stigla do plus tri (70-67), no potom propustila realizirati četiri napada. U posljednju minutu se ušlo s košem viška za domaćine (71-70), nakon čega je uslijedio obračun 'našeg' Nolana Smitha i Renaldsa Seibutisa. Prvo je Smith doveo zagrebački sastav u novo vodstvo (72-71), no Seibutis je realizirao dva slobodna bacanja za prednost domaćina 73-72. Uzvratio je Smith koševima s linije slobodnih bacanja za 74-73 Cedevite 23 sekunde prije kraja susreta. U idućem napadu Seibutis je realizirao nova dva bacanja za 75-74. Hrvatskom sastavu je ostalo 14 sekundi za posljednji napad i pobjedu, no niti iz dva pokušaja Cedevita nije uspjela zabiti koš. Prvo je Suton promašio tricu, a potom je Allan Ray promašio odbijanac.

Domaćine su do velike pobjede predvodili Seibutis sa 15 koševa, Martynas Gecevicius sa 13, te Steponas Babrauskas sa 12 koševa. Kod Cedevite najefikasniji su bili Smith sa 17, Ivan Ramljak sa 12, te Goran Suton sa 10 koševa.

Cedevita je zaključila natjecanje u drugom krugu Eurokupa s dvije pobjede i četiri poraza, a obje pobjede je ostvarila na gostovanjima. Lietuvos ima skor 3-3. U drugom susretu večeri sastaju se CAI Zaragoza i Bešiktaš, a Španjolce vodi dalje jedino pobjeda sa sedam i više koševa razlike. U svakom drugom raspletu dalje ide Bešiktaš.

21. rujan 2024 19:57