Getty
NBA LIGA

Skromni Rudež, sjajni Lebron

Piše: HinaObjavljeno: 11. studeni 2015. 10:34

Damjan Rudež bio je jedini od hrvatskih košarkaša aktivan u noći s utorka na srijedu, a u domaćem porazu njegove Minnesote od Charlottea 95-104 sudjelovao je s 3 koša, jednim skokom i jednom asistencijom za 7 i pol minuta koje je proveo na parketu.

Košarkaši New Orleansa svladali su na svom terenu Dallas sa 120-105 i tako u sedmom nastupu ostvarili prvu pobjedu u novoj sezoni NBA lige. Prošlosezonski doprvaci iz Clevelanda svladali su u svojoj dvorani Utah sa 118-114 i sa sedam pobjeda iz osam utakmica izbili na vrh ljestvice Istočne konferencije.

Cavalierse je predvodio LeBron James s 31 košem, čime je izjednačio najbolji učinak sezone, od čega je njih 17 zabio u posljednjoj četvrtini. Predvodio je tako svoju momčad do preokreta budući su Cavaliersi sredinom posljednje četvrtine gubili 95-86.

Oklahoma City Thunder slavio je u gostima kod Washington Wizardsa 125-101 predvođen sjajnim Russellom Westbrookom koji je upisao triple-double s 22 koša, 11 skokova i 11 asistencija. Loša vijest po Thunder je ozljeda Kevina Duranta koji se krajem prvog poluvremena uhvatio za zadnju ložu lijeve noge i nije se više vraćao u igru. Do trenutka izlaska iz igre upisao je 14 koševa i 10 skokova.