Andrija Lučić/CROPIX
LIGA ZA PRVAKA

Preporođena Cibona je i nakon Višnjika jedina neporažena momčad

Piše: Hrvoje SliškovićObjavljeno: 04. travanj 2012. 01:32

Sredinom druge četvrtine oko 3000 domaćih navijača maštalo je o ponavljanju prosinačkog iznenađenja iz Kupa, jer je Zadar na početku 14. minute vodio sa 25-11.

Na kraju je pjevalo samo petnaestak Ciboninih navijača Smogovaca. Gosti su do velikog odmora izjednačili, a zatim uključili turbo i na mini stanku otišli sa +20 (47-67). U tih 16 minuta bilo je ukupno 22-56 za “vukove”.

- Promjenama obrane došli smo do napadačke igre, lakih koševa i na vrijeme se vratili u utakmicu. Na poluvremenu smo imali odličan rezultat - ispričao je trener Jasmin Repeša.

Za Cibonu su najviše postigli Barbour (18) i Suton (14), a Kus je lakše ozlijedio leđa.

U Trnskom je od 19 sati repriza posljednjih finala hrvatske košarke. Zagreb je, hendikepiran ozljedom Kasuna, a Cedevita lće akše nadomjestiti Vukušića. Od mlađih “mrava” više minuta mogao bi dobiti jedini centar Robert Rikić (21, 219 cm). Juniori su u SAD-u (Šarić), bolesni (Hezonja) ili ozlijeđeni (Mavra).

- Rikić ima bogomdanu visinu, meku ruku, ali boji se kontakta - opisao je trener Dražen Brajković.

24. rujan 2024 23:24