fibaeurope.com
SP U-17

Hrvatska krenula pobjedom na Svjetskom prvenstvu, Hezonja razbio Argentince

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 30. lipanj 2012. 00:07

Mladi hrvatski košarkaši, igrači do 17 godina starosti, pobjedom su startali na Svjetskom prvenstvu u Litvi. U susretu 1. kola skupine B nadigrali su vršnjake iz Argentine sa 78-68...

Iako krajnji rezultat ne sugerira laganu pobjedu izabranika Ante Nazora upravo je na takav način Hrvatska osvojila prve bodove u Kaunasu. Naime, odmah na početku utakmice Hrvatska radi seriju 21-0 i prvu četvrtinu dobija s 28-4, a poluvrijeme 46-22. Sasvim je logično uslijedilo opuštanje u završnici pa su Argentinci smanjili na podnošljivih 10 koševa razlike. Premda praktički nije igrao cijelu sezonu, prvo zbog operacije gležnja, a potom mononukleoze, briljirao je Mario Hezonja s 24 koša i 13 skokova, a vrlo je dobar bio i Paolo Marinelli s 13 poena i 5 uhvaćenih lopti. Kod Argentinaca su po 17 ubacili Deck i Merlo.

Za jedino pravo iznenađenje na otvaranju turnira pobrinuli su se Kanađani koji su nakon produžetaka šokirali domaćine Litvu i upisali pobjedu 69-63. U preostalom ogledu u našoj skupini Španjolska je očekivano bila bolja od Južne Koreje s 80-62.

U četvrtfinale će najbolje četiri reprezentacije iz skupina, a sljedeći protivnik Hrvatske u nedjelju je Južna Koreja.