Damir Krajač / Cropix
ABA LIGA

Partizan i suci slomili Cibonu

Košarkaši Partizana svladali su Cibonu s 85-82 (26-23, 22-19, 25-17, 12-23) u utakmici 19. kola ABA lige odigranoj u nedjelju u beogradskoj dvorani Pionir.
Piše: HinaObjavljeno: 10. siječanj 2016. 22:21

Sve do posljednjih pet minuta utakmice činilo se da će Partizan pod vodstvom novog trenera Aleksandra Džikića doći do uvjerljive pobjede, ali je zagrebačka momčad serijom 13-0 u posljednju minutu dvoboja ušla s minimalnim vodstvom 81-80.

U posljednjih 60 sekundi suci nisu dosudili očigledan prekršaj na Anti Žižiću, a Partizanovi košarkaši pogodili su četiri od pet slobodnih bacanja, dok su Cibonini pogodili jedno od četiri i svejedno imali dvije prilike za produžetak.

Prvi pokušaj za tricu promašio je Jasmin Hukić, a u drugoj, potpuno otvorenoj situaciji, neprecizan je bio Ivan Siriščević pa je Cibona doživjela 11. ovosezonski poraz, dok je Partizan stigao do sedme pobjede i odmaknuo se od zone ispadanja.

Najefikasniji igrači Cibone bili su Marin Rozić s 20 koševa, Ante Žižić s 12 te Andrija Žižić i Ivan Siriščević s po 11 poena svaki. Pobjedničku momčad su predvodili Vitkovac s 15 i Jones s 14 koševa.