Damir Krajač / CROPIX
ABA LIGA

Cedevita bolja od Krke, Cibona u desetak minuta odnijela pobjedu protiv Olimpije

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 04. siječanj 2014. 22:33

Košarkaši Cedevite u susretu su 15. kola regionalne ABA lige kao gosti u Novom Mestu svladali Krku sa 65-64 (18-23, 14-13, 18-13, 15-15).

U neizvjesnoj utakmici ključnim se pokazao koš Ramljaka pod prekršajem 12 sekundi prije kraja kojim je doveo Cedevitu u vodstvo od 63-61. Potom je još Baždarić oduzeo loptu domaćima, te položio za 65-61 prije no što je Murić tricom sa sirenom smanjio na konačnih 65-64.

Jusuf Nurkić sa 14 i Marino Baždarić sa 13 koševa predvodili su Cedevitu, dok je Edo Murić sa 12 ubačaja bio najefikasniji kod Krke.

Nakon 15 kola Cedevita ima učinak od 11 pobjeda i četiri poraza, a Krka je na omjeru 6-9.

Košarkaši Cibone u susretu su 15. kola regionalne ABA lige u KC "Dražen Petrović" svladali ljubljansku Olimpiju sa 83-71 (21-13, 10-33, 31-10, 21-15).

Cibona i Olimpija odigrale su nesvakidašnju utakmicu, Cibona je nakon prve četvrtine imala osam poena prednosti (21-13), ali u prve četiri minute drugog dijela Olimpija je napravila seriju 17-0 i potpuno preokrenula situaciju na parketu. Do poluvremena je prednost gostiju narasla do 15 razlike (31-46), ali u trećoj četvrtini situacija se potpuno promijenila. Cibona je na krilima nevjerojatnog Jerela Blassingamea, koji je u toj dionici igre ubacio 17 koševa, nadoknadila sav zaostatak, te stigla do šest koševa prednosti (62-56).

Prednost Cibone je u četvrtoj četvrtini narasla i do 18 (83-65), dok su Ljubljančani na kraju uspjeli tek smanjiti rezultat na konačnih 83-71.

Blassingame je utakmicu okončao sa 26 koševa, Dario Šarić je dodao 22 uz 10 skokova, a Marin Rozić 21 za Cibonu, dok je Nebojša Joksimović sa 16 ubačaja bio najefikasniji kod Olimpije.

Cibona sada ima devet pobjeda i šest poraza, a Olimpija pet pobjeda i 10 poraza.