Danijel Soldo/CROPIX
KVALIFIKACIJA ZA EP

Hrvatska lakoćom sredila skromne Mađare, Dario Šarić debitirao - zakucavanjem!

Hrvatska muška košarkaška reprezentacija u susretu je 4. kola skupine C kvalifikacija za odlazak na Eurobasket u Osijeku svladala Mađarsku sa 89-65
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 24. kolovoz 2012. 23:49

Hrvatska je u osječkom Gradskom vrtu nastavila pobjednički niz u kvalifikacijama za Euro basket 2013. godine u Sloveniji. Nakon Cipra i Ukrajine naša je izabrana vrsta svladala i Mađarsku u osječkom Gradskom vrtu pred oko 2500 gledatelja.

Severni susjed nije mogao ozbiljno parirati kvalitetnijem i favoriziranom domaćinu koji je svih 40 minuta imao kontrolu igre i rezultata. Osim nove pobjede dogodila se još jedna važna stvar za budućnost hrvatske košarke. Naime, najbolji junior Europe Dario Šarić u Osijeku je odigrao prve seniorske reprezentativne minute. Izbornik Repeša dao je 18-godišnjem dragulju prigodu, a Dario je na parketu proveo 14:16 minuta, postigavši šest poena uz četiri skoka, dvije asistencije te po jednu osvojenu i izgubljenu loptu. Zanimljvio, prve poene postigao je zakucavanjem.

Što se same utakmice tiče ona niti jednog trenutka nije bila neizvjesna. U drugoj dionici Hrvatska je stekla prednost za koju se znalo da Mađari više neće dostići. Na otvaranju treće četvrtine domaćin je otišao na prednost veću od 20 poena, pa je tako ostatak susreta protekao u revijalnom tonu. Nakon susreta s Mađarima Hrvatsku već u ponedjeljak čeka gostovanje u Austriji.

- Presretan sam što sam dobio izbornikovo povjerenje. U prvim minutama imao sam i malu tremu, no kasnije sam se opustio, i odradio svoje prve minute. Naravno, najvažnije je da je Hrvatska upisala novu pobjedu - rekao je Šarić

Hrvatska - Mađarska 89:65 (20:14, 27:18, 20:18, 22:15)

OSIJEK Dvorana Gradski vrt. Gledatelja 2500. Suci: Lottermoser (Njemačka), Koromilas (Grčka), Jeršan (Slovenija).

HRVATSKA: Ukić 18 (2-7), Andrić 15 (5-6), Vrbanc, Bogdanović 11 (3-4), Stipčević 2, Babić 3, Simon 5, Markota 12 (1-1), Marčinković 7, Žorić 10 (0-2), Planinić, Šarić 6.

MAĐARSKA: Lorant 4 (2-2), Horvath, Vojvoda 10, Wittmann, Fodor 5, Hanga 19 (4-5), Trotter 7 (2-2), Trepak 9, Toth 4, Z. Szabo 3 (1-2), Ferencz 2, M. Szabo 2.